Ocieplenie klimatu na świecie i w Polsce sprawia, że letnie upały bywają coraz trudniejsze do zniesienia. Podczas gorących dni, gdy temperatura sięga trzydziestu, a nawet czterdziestu stopni, nieocenioną ulgą okazuje się woda. Czasy pandemii mogą utrudniać częste wyjazdy nad morze czy nad jezioro, dlatego coraz większą popularność zdobywają baseny ogrodowe.

Jakie wyposażenie do basenu?

baseny wyposażenieZ zależności od potrzeb, preferencji i miejsca w ogrodzie, można zdecydować się na różne typy basenów. Największą popularnością cieszą się najtańsze, dmuchane baseny dziecięce. Równie często stawiane są baseny stelażowe oraz rozporowe, które mogą dostarczyć wiele rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nieco rzadziej w Polskich ogrodach można znaleźć baseny wkopywane. Jeszcze do niedawna sądzono, że atrakcje tego typu są zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszej części społeczeństwa, jednak współcześnie coraz częściej obala się ten mit. Czas wykonania takie basenu wynosi około 2 tygodni, a cena samego basenu oraz eksploatacji nie różni się znacznie od cen basenów sezonowych. Aby utrzymać w dobrym stanie różnego rodzaju baseny wyposażenie musi być wysokiej jakości. Mowa tu przede wszystkim o takich akcesoriach, jak odpowiedni system filtracji. Najpopularniejszym sposobem oczyszczania wody jest używanie chloru. Na dłuższą metę chlor może drażniąco działać na skórę i błony śluzowe, dlatego coraz częściej sięga się po innowacyjnie i mniej inwazyjne dla zdrowia metody uzdatniania wody. Jest to między innymi elektroliza soli, ozonowanie wody lub stosowanie lamp UV. Oprócz filtru wody, istnieją również inne elementy wyposażenia basenu, które zdecydowanie uprzyjemnią korzystanie z niego. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego basenu jest drabinka ze stali nierdzewnej, która ułatwi wejście do basenu oraz wyjście z niego. Przydatne w basenie jest również klimatyczne oświetlenie, które może być zamontowane nawet pod wodą.

Baseny wkopywane posiadają o wiele większy wachlarz wyboru różnorodnych akcesoriów, niż baseny stelażowe. Niezwykle ciekawym urozmaiceniem rozrywki w basenie jest zainstalowanie np. trampoliny do skakania, zjeżdżalni czy też wbudowany prysznic, który oprócz zapewnienia relaksu, pozwoli zredukować ilość zanieczyszczeń w basenie.