Tegoroczny wrzesień był dla mnie bardzo ciężki. Oznaczał podjęcie edukacji w życiu mego kilkuletniego syna. Bałam się nawet myśleć, co to będzie i jak synek sobie poradzi beze mnie. Początkowo nie dał się przekonać do uczęszczania na zajęcia, jednak pewien niepozorny mebel w szatni sprawił, że nastąpiła duża zmiana…

Szafka do przedszkolnej szatni z metalu

szafki do przedszkola metaloweMałe dzieci często maja problemy z adaptacją do nowego miejsca. Mój przyszły przedszkolak nie chciał nawet słyszeć o zabawie z innymi dziećmi oraz obcą panią. Jednak postanowiłam się nie poddawać, sądząc, że z czasem mu się tam spodoba. Przedszkole to przecież podstawa późniejszej edukacji! Niepewna reakcji dziecka, wkroczyłam do szatni pierwszego dnia zajęć. Jakieś było moje zdziwienie, kiedy moje dziecko z radością podbiegło do szafki i zaczęło się rozbierać! Dzieci potrafią jednak zaskakiwać… Szafki do przedszkola metalowe tak się spodobały memu dziecku, że zaczął po kolei podchodzić do każdej i próbował je otwierać, jednak bezskutecznie, ponieważ są zamykane na kluczyk. Przyznam, że cały rząd takich szafek wyglądał nowocześnie, pewnie przez zastosowany materiał. Dotychczas w przedszkolach widziałam tylko drewniane szafki bądź przegródki. Bez obaw o zaginięcie można tam umieścić rzeczy dziecka: bluzę czy buty, a nawet plecak. To bardzo dobry pomysł. Maluchy od początku uczą się poszanowania swej własności. Poprzez specjalne oznaczenia, wiedzą, która szafka do kogo należy. Spodobał mi się ten pomysł – bardzo ciekawy i angażujący dzieci do utrzymywania porządku. 

Małe dzieci szybko uczą się nowych rzeczy. sama się o tym przekonałam. Wystarczyło tylko odpowiednio zachęcić dziecko, by chętnie uczęszczało na zajęcia. Nigdy bym nie przypuszczała, ze po prostu mebel z szatni skłoni mego syna do zmiany zdania, a jednak… Dzieci potrafią wprawić niejednego dorosłego w osłupienie.