W swoim domu posiadam cztery nawilżacze powietrza. Są one rozstawione w każdym pokoju. Bardzo lubię, gdy w domu ładnie pachnie, więc nawilżacze wypełnione są olejkami zapachowymi. Olejki co jakiś czas trzeba wymieniać, muszę wtedy zamawiać je w sklepie internetowym. Do każdego urządzenia dostałam instrukcję wymiany dozowników z olejkami.

Wymiana olejków zapachowych w nawilżaczach

olejki zapachowe do nawilżaczy powietrzaSama wymiana nie jest jakoś skomplikowana. Muszę najpierw odłączyć sprzęt od prądu, następnie wylać pozostałą wodę, która znajduje się w nawilżaczu. Dopiero wtedy można dostać się do dozowników olejków. Muszę ostrożnie wylać resztki płynu, wtedy trzeba uważać na ręce, ponieważ olejki zapachowe do nawilżaczy powietrza są bardzo tłuste. Gdy dozownik zostaje opróżniony, mogę go umyć pod bieżącą wodą, aby całkiem pozbyć się pozostałości. Dopiero wtedy mogę wlać nową substancję do pojemniczka. Następnie wkładam go z powrotem do nawilżacza i podłączam do prądu. Od tej chwili mogę na nowo cieszyć się zapachem w swoim domu, oraz nawilżonym powietrzem. Nie mogę oczywiście zapominać o wlaniu wody do urządzenia. Bez tego nie będzie w ogóle działać. Bardzo się cieszę, że ktoś wymyślił taki sprzęt, który jednocześnie nawilża powietrze i odświeża zapachem. Olejki zapachowe nie kosztują dużo, więc mogę kupować je w dużej ilości i wymieniać w dowolnym dla siebie czasie, co jest dla mnie bardzo zadowalające.

Nawilżacze powietrza z olejkami poleciła mi mama i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Nie jest to skomplikowane urządzenie i sama mogę decydować o tym, jakie olejki zapachowe wleję do środka. Z miłą chęcią poleciłabym takie sprzęty swoim znajomym. Muszę też kupić takie do pracy. Zakupiłam zbyt dużo zapachów i nie mam co z nimi zrobić, a tam przydałyby się idealnie.