Często przebywając na łonie natury nie zastanawiamy się nad tym jakie rośliny nas otaczają. Nawet te nam dobrze znane są przez nas często ignorowane. Mało kto z nas wie, że większość roślin posiada lecznicze właściwości i działa na wiele różnych dolegliwości i schorzeń.

Olej do smarowania suchej skóry

oleje z ogórecznika lekarskiegoWiele przydrożnych roślin ma interesujący wygląd. Już od wczesnego dzieciństwa interesowałam się roślinami. Wiadomo, że jako mała dziewczynka uwielbiałam pleść wianki i robić bukiety. Szczególnie lubiłam kwiaty w kolorze niebieskim. Moimi ulubionymi były chabry oraz ogóreczniki. Jednak nazwę tych drugich kwiatów poznałam dopiero jako dorosła kobieta. Gdy sama zaczęłam pielęgnować swój ogród i zapragnęłam używać jedynie ekologicznych produktów oraz kosmetyków. Ogórecznik przywędrował do nas z krajów śródziemnomorskich. W naszym kraju jest uprawiany i rzadko występuje w formie zdziczałej. Jest zaliczana do roślin leczniczych i bardzo dobrze działa na skórę. W wielu bio kosmetykach możemy spotkać oleje z ogórecznika lekarskiego. Olej może być również stosowany bezpośrednio na skórę, dodaje się go do kremów. Można dodawać go do kąpieli regenerujących dla osób o bardzo suchej skórze. Stosowany jest również w leczniczym masażu. Doceniany jest za swoje właściwości silnie ujędrniające i odmładzające. Olej jest bardzo wydajny jednak aby nie tracił swoich właściwości należy go przechowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Po użyciu należy dobrze zakręcić butelkę i chronić zawartość przed promieniami słońca.

Olej doskonale sprawdzi się u osób cierpiących na swędzenie i pieczenie skóry. Doskonale złagodzi ból i nawilży skórę. Nie pozostawia również tłustych plam na odzieży czy pościeli. Skóra szybko się po nim regeneruje. Olej doskonale miesza się z kremami stosowanymi na co dzień.