Okna to coś, dzięki czemu do naszego domu dociera naturalne światło słoneczne, jak również świeże powietrze. Okna można ładnie aranżować, wybierać ramy z różnych materiałów, dodawać różne parapety, żaluzje czy firany. Jednak czasem okna się psują i nie są już tak dobre jak były kiedyś.

Naprawa okien i renowacja ramy

naprawa okien poznańWadliwa może być rama, szyba lub nawiewniki. Jeśli chodzi o ramę to najczęściej chodzi tu o ramy drewniane. Jeśli się nie dba o nie, nie konserwuje regularnie, to drewno będzie butwieć, odkształcać się pod wpływem wilgoci, czy tracić swój kolor. Uszkodzenia takie można naprawić. Do tego stosuje się szpachlę do drewna, dzięki czemu zamaskuje się ubytki w ramie, wyrówna powierzchnię. Czasem trzeba zeszlifować wierzchnią warstwę drewna, żeby odsłonić nową powierzchnię, którą trzeba ponownie zakonserwować bejcą lub lakierem. Okna plastikowe lub metalowe są może bardziej trwałe, ale nie da się ich naprawiać. Tutaj nie ma szpachli czy innych zabezpieczeń, okna trzeba wymienić. Wadliwa, a właściwie stłuczona, może być szyba, wtedy też potrzebna jest naprawa okien poznań. Obecnie wykonuje się specjalne wzmacniane szyby, odporne na uderzenia, jednak starsze okna nie są tak dobrze zabezpieczone. Szybę na szczęście można wymienić bez konieczności demontażu ramy lub wymiany okien. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Czasem potrzebny jest montaż nawiewników okiennych. Dzięki nim mamy stały dostęp świeżego powietrza bez otwierania okien. Nawiewniki, podobnie jak okna wymagają regulacji. Warto o to zadbać, by okna były dobre.

Naprawa okien jest warta wykonania. Dzięki temu okna będą szczelne, nie będzie strat ciepła, a zapewnimy sobie stały dopływ świeżego powietrza. Okna powinny być też dobrze wykonane i konserwowane regularnie.