Jednym z najmodniejszych trendów tego sezonu jest zrobienie z własnego domu przytulnego zakątka. To właśnie może się udać również dzięki wstawieniu do domu schodów. Nie każdy jednak rodzaj schodów jest odpowiednio dostosowany do domów mieszkalnych i część z nich bardziej pasowałaby do modnych centrum handlowych niż do zwykłego domu.

Jakie schody są najprzytulniejsze?

kraków - dywanowe schody Są jednak i schody, które swoim krojem i wyglądem są nie dość, że piękne, to jeszcze praktyczne i bardzo przytulne. W byłej stolicy, jaką był kraków – dywanowe schody znajdują się w prawie połowie domów jednorodzinnych. To właśnie te schody są krzykiem sezonu, jeśli chodzi o przytulność i praktyczność w jednym. Nazwa wzięła się stąd, że ich konstrukcja przypomina sam dywan, który od góry leje się ku dołowi w kształcie schodów. Świetnie wygląda na nim mały, wąski chodniczek lub inne przytulne ozdoby. Same schody te świetnie komponują się z kominkiem i ciepłym dywanem. To właśnie taki zestaw jest świetnym połączeniem i sprawdzi się w każdym domu. Jednak konstrukcja samych tych schodów jest dość skomplikowana i dlatego powinna być wykonywana przez specjalistów, którzy dobrze znają się na rzeczy. W innym przypadku może dojść do tragedii, gdyż każdy, kto znalazłby się na schodach lub pod nimi, mógłby stanąć w obliczu ogromnego ryzyka. Dlatego tak ważne jest, by dokładnych obliczeń i montażu podjął się ktoś, kto dobrze się na tym zna.

Zainwestowanie w piękne schody do domu, jest również inwestycją w jego wygląd i ogólną aparycję. Co więcej, jeśli zdecyduje się na schody dywanowe, to jest to również inwestycja w przytulność całego lokalu mieszkalnego. Choć najważniejsze by to domownicy dobrze się czuli we własnym domu, to jednak zawsze jest milej, gdy goście również są zadowoleni.