Są różne stany w życiu kobiety i w zależności od tego w jakim się znajduje musi o siebie odpowiednio dbać. Jednym w odmiennych stanów jest oczywiście ciąża. Myślę, że dla każdego jest to kwestia oczywista, że podczas tych magicznych dziewięciu miesięcy kobieta musi o siebie szczególnie dbać. Jest przecież odpowiedzialna za siebie oraz za nowe życie powstające w niej.

Jogurt z kulturami bakterii

żywe kultury bakteriiJest wiele sposobów, aby o siebie dbać w tym szczególnym okresie ciąży. Trzeba pamiętać też o bardzo wielu rzeczach. Na ten czas zmienia się w życiu kobiety bardzo wiele. Musi trochę zwolnić, z niektórych rzeczy zrezygnować, a inne rozpocząć. Głównym zadaniem jest dobranie odpowiedniej diety. Musi to być po prostu dieta zdrowa, czyli mnóstwo warzyw i owoców, bardzo dużo błonnika, witamin oraz oczywiście wapnia. Wiadomo, że podczas ciąży wzrasta zapotrzebowanie na wapń i to bardzo mocno. Każdego dnia kobieta powinna wypić około czterech szklanek mleka lub zjeść jogurt, twaróg czy inny produkt z działu nabiału. Kobiety chętnie sięgają po jogurty, ponieważ są wygodne i można je wszędzie ze sobą zabrać, a poza tym jest wiele smaków i każda znajdzie coś dla siebie. Jogurtów jest jednak wiele i zawsze trzeba wybierać ten, który ma żywe kultury bakterii. Jest to kwestia najważniejsza. Tylko taki jogurt jest w pełni wartościowy i dostarcza nam wszystkiego czego potrzebujemy.

Podsumowując, mimo tego, że wiele musimy jako kobiety podczas ciąży zmienić, to nie musi być to w żaden sposób uciążliwe. Przecież zjedzenie właśnie chociażby wspomnianego wyżej jogurtu z żywymi kulturami bakterii to żaden problem. Możemy kupić jogurty na zapas i codziennie tylko wyciągać z lodówki. Warto wybierać różne smaki, żeby nam się szybko nie znudziły i żebyśmy z chęcią każdego dnia po nie sięgały.