Dziecko od narodzin lubi być noszone na rękach i kołysane do snu, dlatego czasem bywa, że nie chce być kładzione do łóżeczka czy wózka. Wtedy rozwiązaniem mogą być chusty do noszenia dzieci, które pozwalają na zachowanie bliskości i szybkie wyciszenie płaczącego noworodka.

Jaki wózek kupić dla dziecka?

wózek dziecięcyMałe dzieci lubią mieć ciepło i ciasno, dlatego się stosuje techniki zawijania maleństwa w kocyki, rożki, czy otulacze, bo dzieci czują się wtedy bezpiecznie. Dzieci potrzebują bliskości rodziców i ich bezgranicznej miłości. Aby wózek dziecięcy Greentom był przyjaznym miejscem dla maluszka, można do niego włożyć miękki kokon, który otuli malca z każdej strony i pozostawi mu niewiele miejsca do poruszania. Dla najmniejszych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, przeznaczone są wygodne, płaskie gondole, w których dzieci głównie spędzają czas na pleckach, albo brzuszku. Dzięki dużej budce, słońce nie razi ich po oczach, a krople deszczu podczas ulewy ich nie dosięgają. Dobrze aby wózek dla dziecka posiadał regulowane podłoże i system wentylacji wmontowany w brzegi gondoli. Zapewni mu to większy komfort jazdy i dopasuje warunki do rosnącego dziecka. Ważne są także dobre amortyzatory, które będą minimalizować wstrząsy podczas jazdy na nierównym podłożu. Najlepsze są te, które są zamontowane na przednich i tylnych kołach, oraz posiadają możliwość regulacji. W czasie spacerów z dzieckiem przydają się takie dodatki jak pojemnik na zakupy pod wózkiem, albo torba mocowana na poręczy do prowadzenia wózka.

Na rynku jest bardzo szeroka oferta wózków dla dzieci, dlatego warto wystarczająco wcześnie się zainteresować zakupem, aby dokładnie przeanalizować plusy i minusy konkretnych modeli. Niekoniecznie wózek, który mają nasi znajomi dla swojego dziecka i go polecają, sprawdzi się u nas.