Wśród waporyzatorów mamy naprawdę duży wybór, zwłaszcza, że możemy postawić albo na urządzenie przenośne, albo na stacjonarne. Warto o nich powiedzieć nieco więcej, bowiem wielu konsumentów zastanawia się, które wybrać.

Stacjonarny waporyzator Volcano

vaporizery volcanoNa początek warto omówić waporyzatory przenośne, albowiem to właśnie one cieszą się większą popularnością. Jednak wcale nie chodzi o to, że mają lepsze parametry, generują więcej pary wysokiej jakości czy może podgrzewają susz znacznie szybciej. Nie, nic z tych rzeczy. Okazuje się bowiem, że vaperzy stawiają na nie, ponieważ zapewniają im swobodę w korzystaniu. I fakt, to jest ich największa zaleta, ponieważ możliwość vapowania dosłownie w każdej chwili i gdziekolwiek, jest niezwykle kusząca. Natomiast vaporizery stacjonarne to, w porównaniu z urządzeniami przenośnymi, prawdziwe maszyny. Bowiem są one lepsze pod każdym względem, tak wydajności, jak i ilości oraz jakości generowanej pary wodnej. Jest tak, ponieważ są to urządzenia wymagające podłączenia do prądu, a co oczywiste – generują większą moc. A większa moc prowadzi do szybszego i znacznie bardziej efektywnego odparowywania. Przykładem naprawdę dobrych, stacjonarnych urządzeń są vaporizery Volcano od niemieckiej firmy Storz&Bickel. Są one dostępne w kilku modelach i można je wykorzystywać nie tylko do odparowywania składników aktywnych z produktów zawierających CBD, ale również do podawania lekarstw i sesji aromaterapeutycznych.

Stacjonarne waporyzatory są, w całokształcie, dużo lepsze od tych przenośnych, jednak ich mankamentem jest fakt iż korzystać z nich można tylko tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Jednak jeśli komuś to nie przeszkadza i vapuje głównie w domu, to zakup Volcano jest strzałem w dziesiątkę.