Problem z ptakami, szczególnie gołębiami, dotyczy niemal każdego miasta. Rozmnażają się one na potęgę, a nasze parapety i balkony są przez nie traktowane jako swojego rodzaju ubikacja. Dlatego lepiej zadbać o profesjonalny system, który je skutecznie odstraszy. 

Zakup kolców odstraszających ptaki 

kolce przeciw ptakomZapewne wielokrotnie widzieliśmy parapety i balkony, które są wyposażone w specjalne, długie kolce. Metoda ta jest bardzo prosta, jednak do bólu skuteczna. Gołębie oraz inne ptaki, szerokim łukiem będą omijać takie miejsca. Czemu? Oczywiście dlatego, że kolce z łatwością mogłyby wbić się w ich ciało. Kolce przeciw ptakom składają się z elementu mocującego oraz części właściwej, czyli długich, ustawionych poprzecznie, prostych drutów. Im dłuższe są kolce, tym system jest bardziej skuteczny. Wielu ludzi stosuje domowe metody walki z gołębiami, które na dłuższą metę są zupełnie nieskuteczne. Jako, że proste metody są z reguły najbardziej skuteczne, nie inaczej jest w przypadku kolców. Firmy, które zajmują się ich dystrybucją i montażem, przyjmują zlecenia zarówno od klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W przypadku drugiej grupy klientów, którzy zamawiają znacznie więcej takich systemów, możliwe jest uzyskanie atrakcyjnego rabatu. Klienci, którzy zdecydowali się na ten sposób odstraszania ptaków, potwierdzają, że efekt ich stosowania przerósł ich oczekiwania. Kolce przeciw ptakom są szczególnie zalecane w przypadku zabytkowych budynków oraz budowli sakralnych, które stanowią wartość samą w sobie. 

Gołębie całe miasto traktują jako swoje terytorium, zatem nie ma się czemu dziwić, że obsiadają nasze dachy, domy, parapety i balkony. W czyszczeniu ich odchodów nie ma nic przyjemnego, a trzeba też podkreślić, że są one pełne niebezpiecznych patogenów.