W magazynie nieczęsto potrzebowaliśmy dostępu do towarów ulokowanych na wysokich kondygnacjach regałów, gdyż najczęściej były one tam magazynowane długoterminowo. W razie potrzeby mogliśmy użyć wózków widłowych do ich ściągnięcia i natychmiastowego załadowania na czekający samochód transportowy.

Nowoczesna drabina przemysłowa

składana drabina wielofunkcyjna krausePotrzeba dostępu do detalicznych ilości towaru była potrzebna raz na bardzo długi czas, toteż nie kłopotaliśmy się zbytnio z zaopatrywaniem się w ułatwienia dostępu, choć zdarzało się iż były one potrzebne. Po jednym, szczególnie problemowym przypadku postanowiliśmy jednak wyposażyć magazyn w drabiny przemysłowe, dzięki którym moglibyśmy mieć lepszy i łatwiejszy dostęp do regałów i ich zawartości. Składana drabina wielofunkcyjna Krause okazała się być najlepszym narzędziem do tego celu, nie tylko ze względu na łatwy dostęp do dowolnej kondygnacji regałów, ale również przez wzgląd na możliwość złożenia drabiny na czas jej przechowywania. Drabina ta nie była bowiem standardową drabiną szczeblową, a przypominała raczej część rusztowania, które należało rozłożyć i wyregulować na wybraną wysokość. Nie oznacza to że owa drabina jest niewygodna, a wręcz przeciwnie. Szeroki, komfortowy podest zapewnia możliwość spokojnej i bezpiecznej pracy oraz całkiem dużo przestrzeni do manewrowania, a regulacja wysokości umożliwia dostęp do każdej półki regałów magazynowych z łatwością.

Kwestia wytrzymałości drabiny jest również warta poruszenia, gdyż jest ona wykonana z bardzo lekkiego aluminium, które jest pozornie dość łatwe do uszkodzenia czy przeciążenia, aczkolwiek w praktyce okazuje się, iż drabina jest bardzo wytrzymała, i dobrze znosi wagę większą niż dopuszczalna. Przydaje się ona w wielu sytuacjach, także podczas awarii.