Moja ciocia została pochowana bardzo dawno temu. Tak naprawdę nawet ja chociaż nie jestem małą dziewczynką pamiętam to jak przez mgłę. Niedawno mam stwierdziła, że przydałoby się odświeżyć nagrobek cioci. Rzeczywiście już od dłuższego czasu nie wyglądał dobrze.

Nowe nagrobki – ważna inwestycja

nagrobkiZresztą tak samo jak pomnik mojej prababci, który znajdował się niedaleko. Mama stwierdziła, że trudno, ale dłużej tak nie może być. Po prostu trzeba ruszyć wszystkie oszczędności i zrobić te nagrobki tak by wyglądały ładnie. Moja mama mogę śmiało powiedzieć, że jest estetką i jest jej bardzo ciężko patrzeć na zniszczone groby. Pojechałam z mamą do Warszawy do zakładu kamieniarskiego żeby sprawdzić ile kosztują takie piękne nagrobki Warszawa dla cioci i prababci.
W Siedlcach gdzie mieszkamy niestety nie ma zakładu kamieniarskiego, a szkoda bo pewnie taki zakład by dobrze prosperował. Ogólnie w województwie mazowieckim jest naprawdę bardzo mało takich zakładów. W zakładzie kamieniarskim, w którym byłam z mamą bardzo miły nam pokazał nam po prostu katalog. W katalogu były różne nagrobki i bardzo różne ceny. Ceny były zależne przede wszystkim od wielkości nagrobka oraz od kamienia jaki miał zostać użyty. Oczywiście cenę podbijały wszystkie dodatkowe zdobienia. W katalogu były także bardzo piękne ekskluzywne nagrobki, które podziwiałyśmy z mamą. U nas na cmentarzu takich nie widziałam. Jednak pewnie w Warszawie takie nagrobki są. Były także różne nagrobki podwójne, jednak nas najbardziej interesowały nagrobki pojedyncze. Mama chciała żeby były ładne i skromne bez żadnych zdobników. Mi też takie zwykłe z ładnego kamienia podobały się najbardziej.

Tak naprawdę bardzo szybko dokonałyśmy wyboru. Na pomniki trzeba było trochę poczekać. Co jest zrozumiałe gdyż każdy taki pomnik jest przecież robiony na zamówienie.