Tkanka tłuszczowa bardzo często odkłada się nadmiernie w takich okolicach jak brzuch, uda czy pośladki. U mężczyzn tłuszcz uwielbia odkładać się na brzuchu. U kobiet również dotyczy to brzucha, ale często też ud i pośladków.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej

zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha w KrakowieOdkładająca się tkanka tłuszczowa na pewno nie wygląda estetycznie – z biegiem czasu może prowadzić ona do powstawania rozstępów, a także może dochodzić do pojawienia się cellulitu czyli charakterystycznej pomarańczowej skórki u kobiet. W związku z tym wiele osób szuka sposobu, jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Okazuje się, że bezbolesnych metod jest całkiem sporo. Można np. zdecydować się na zastosowanie liposukcji ultradźwiękowej. Taki zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha w Krakowie wykonywany jest dość często. Po zabiegu pacjent bardzo szybko wraca do normalnej aktywności życiowej, bo nie jest to zabieg skomplikowany czy bolesny. Najbardziej precyzyjną metodą pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest obecnie właśnie liposukcja. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na taki zabieg, warto zapoznać się z listą przeciwwskazań. Zabiegi medycyny estetycznej nie są bezpieczne dla każdego. Nie w każdym stanie można skorzystać z liposukcji ultradźwiękowej (pomimo tego, że jest to zabieg naprawdę bezpieczny!). Na pewno z takiej liposukcji nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeśli ktoś cierpi na choroby przewlekłe narządów wewnętrznych, to także nie powinien decydować się na zabieg.

Specjaliści odradzają zabieg osobom z bliznami, ranami, wysypkami skórnymi. Należy zachować ostrożność w przypadku słabej krzepliwości krwi, osteoporozy. Odradza się zabieg osobom z nadciśnieniem tętniczym, nowotworami, chorobami endokrynologicznymi. Wszyscy inni mogą śmiało korzystać z liposukcji.