Decydując się na ocieplanie poddasza, warto zastanowić się nad wyborem rodzaju pianki, który będzie skuteczniejszy w tej części domu. Wybór jest zatem między pianką otwartokomórkową a zamkniętokomórkową. Ten pierwszy rodzaj jest bardziej elastyczny i cechuje się paroprzepuszczalnością, natomiast druga opcja jest sztywniejsza i ma niski współczynnik przepuszczalności.

Pianka otwartokomórkowa do ocieplania poddaszy

ocieplanie pianką łomżaNa poddaszu najlepiej zdecydować się na piankę otwartokomórkową, która z racji swej paroprzepuszczalności będzie lepiej sprawdzała się w tym miejscu. Jeśli zatem zdecydowano się na ocieplanie pianką Łomża to miasto, w którym działa firma wykonująca natryskowe ocieplanie. Dzięki temu, że podczas aplikacji pianka znacząco zwiększa swoją objętość, może dotrzeć w każdą szczelinę. Pianka jest również bardzo lekka, zatem nie obciąży nawet bardzo starych konstrukcji. Bez obaw może być stosowana w starych budynkach przeznaczonych do termomodernizacji. Dzięki szczelnej warstwie termoizolacyjnej nie będzie dochodziło do strat ciepła i dzięki temu można będzie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Pianka to bardzo trwały materiał, który z powodzeniem będzie służył długie lata, nie ulegając odkształceniom czy zmianom właściwości. Jest on również bezpieczny dla środowiska, ponieważ nie uwalnia toksycznych substancji. Podczas aplikacji pianki nie dochodzi do pylenia się materiału, zatem jest ona również polecana dla alergików.

W pomieszczeniach lepszym rozwiązaniem może być zastosowanie pianki otwartokomórkowej. Pianka zamkniętokomórkowa lepiej sprawdzi się np. na tarasie czy na elewacji budynku. Jest ona sztywniejsza, zatem bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Warto ją dodatkowo pokryć środkiem chroniącym przed promieniami UV.