W ostatnich latach w błyskawicznym tempie rośnie liczba samochodów branych w tak zwany leasing. Wszyscy, którzy z tej formy finansowania już skorzystali wiedzą doskonale na czym to polega. Ci, którzy jeszcze auta w leasingu nie posiadają pewnie też chcieliby to wiedzieć. Wyjaśniamy zatem na czym dokładnie polega wzięcie auta w popularny leasing.

Leasingowanie to użyczenie pojazdu

samochód w leasing na firmę katowiceJak najprościej wytłumaczyć pojęcie leasingu? Najprościej powiedzieć, że jest to użyczenie pojazdu za stałą miesięczną opłatą. Nie jest to tym samym czym jest najem długoterminowy. W przypadku leasingu bowiem można samochód wykupić na własność. Zaletą tego finansowania jest to, że bardzo łatwo jest wziąć samochód w leasing na firmę Katowice jest miastem, w którym formalności leasingowe można załatwić najszybciej. Firmy, które oferują leasing pojazdów swoją ofertę dedykują również tym firmom, które dopiero zaczynają swoje funkcjonowanie w biznesie. Nie trzeba zatem mieć firmy nie wiadomo jak długo, żeby z tego rozwiązania skorzystać. Załatwiając taki leasing auta dla firmy nie da się nie zauważyć, że formalności z tym związane ograniczone są do minimum. Wystarczy jedynie wpłacić wymaganą kwotę będącą wkładem własnym i podpisać stosowne dokumenty. W leasing można wziąć zarówno nowy samochód jak i używany. Trzeba tylko pamiętać, że decydując się na auto używane musimy szukać takiego, na który zostanie wystawiona faktura dla firmy leasingowej.

Będąc przedsiębiorcą, który chce wziąć samochód w leasing, trzeba zacząć od znalezienia firmy, w której skorzystamy z takiego finansowania. Kolejny krok to wybór samochodu do leasingu – może być to auto nowe lub używane. Następnie trzeba wpłacić wkład własny i ustalić warunki spłaty rat leasingowych. Wszystkie formalności zajmują kilka dni.