Chcę wziąć udział w konkursie międzyszkolnym i by się zakwalifikować dostałem do napisania wypracowanie. Poziom jest dość wysoki i dostaną się tylko osoby, które otrzymają wysoką notę za wypracowanie. W Lublinie często brałem udział w takich konkursach, dlatego również tym razem zdecydowałem się zapisać.

Chcę napisać o wagach samochodowych

 wag samochodowychTematy wypracowań są zawsze różne dla każdego z uczestników i wybieramy je podczas losowania. Mi przypadły wagi przemysłowe, które miale dokładnie opisać oraz wskazać jeszcze inne, na przykład wagi samochodowe. Wybór już należał do mnie. Wiedziałem, że temat nie jest łatwy, ale skoro się zdecydowałem na udział, to muszę się z tym zmierzyć. Mój wujek prowadzi serwis wag i wiem, że będę mógł się do niego zgłosić po pomoc. Na pewno mi pomoże. Kiedy wracałem ze szkoły stwierdziłem, że dobra będzie legalizacja profesjonalna legalizacja wag samochodowych, bo to na pewno w znacznym stopniu podwyższy mi punktację za wypracowanie. Wujka dziś nie było w pracy, bo miał do sprowadzenia wagi pomostowe i uznałem, że przyjdę do niego innym razem. W domu dowiedziałem się od mamy, że wujek jutro ma nas odwiedzić wieczorem i nie będę musiał do niego iść do pracy. Następnego dnia porozmawiałem z wujkiem. Dowiedziałem się od niego jak funkcjonują wagi najazdowe oraz do czego konkretnie służą. Wujek szczegółowo opisał mi serwis wag i powiedział, że dobrze, że będę robił porównania, ponieważ wagi samochodowe różnią się od pozostałych a wagi przemysłowe są zupełnie innym produktem.

Cieszę się, że porozmawiałem z wujkiem. Dzięki temu zdobyłem wiedzę, dzięki której będę mógł napisać wypracowanie. Już nawet wiem jak przebiega legalizacja wag samochodowych i kto może ją wykonać. Mam nadzieję, że w tym roku zdobędę pierwsze miejsce na konkursie. Jestem do tego przygotowany.