Możliwości i wykorzystanie energii pochodzącej z natury jest bardzo wiele. Światło słoneczne to fantastyczny akumulator zasilający instalacje fotowoltaiczne w naszych domach i miastach.

Instalacje fotowoltaiczne i zmiana energii

instalacje fotowoltaiczneWszystkie tanie instalacje fotowoltaiczne są przeznaczone do zamieniania energii słońca w prąd. Oczywiście domowa elektrownia wiatrowa zasilana siłą wiatru, generuje prąd niezbędny do zasilenia naszych domów. W zależności od rodzaju, wielkości i przeznaczenia systemów fotowoltaicznych czy elektrowni wiatrowy, energię elektryczną w ten sposób wytworzoną, możemy wykorzystać do dowolnego celu. Przydomowe elektrownie, są w stanie zapewnić ogrzewanie dla naszego domu. Dodatkowo możemy cieszyć się z ciepłej wody, wytworzonej w naturalny sposób. Czystą energią, wytworzoną przy pomocy natury, można w łatwy sposób zasilić wszystkie urządzenia elektryczne podpięte pod system instalacji elektrycznej w naszym domu. Oczywiście są pewne ograniczenia. W zależności od funkcji jakie spełnić ma nasza przydomowa elektrownia. Czasem np. służy jedynie do podgrzania wody czy ogrzania budynku. Dużo zależy również od panujących warunków atmosferycznych. Przy zmiennej pogodzie,gdy panele fotowoltaiczne nie są w stanie nagromadzić odpowiedniej ilości ciepła, niezbędnego do wytworzenia energii elektrycznej, musimy korzystać że standardowej linii elektrycznej.

Dlatego nie można polegać tylko i wyłącznie na sile wiatru czy możliwościach słońca. Jednak jesteśmy w stanie zmagazynować odpowiednie ilości energii elektrycznej na zapas.