Ja jako dziecko miałam psa w rodzinnym domu. Był to mały kundelek, który naprawdę był członkiem naszej rodziny. Teraz gdy już jestem dorosła i ma swoje mieszkanie w Krakowie to także wielokrotnie myślałam o tym czy nie kupić sobie jakiegoś pieska.

Strzyżenie psów nie jest stresujące

strzyżenie psówJednak jeśli ktoś już miał kiedyś psa to wie, że pies to oczywiście wiele wyrzeczeń ale jeszcze więcej radości. Także przez lata jakoś tak dojrzewałam do tej decyzji by posiadać pieska.Chciałam kupić go po prostu całkiem świadomie i być przede wszystkim za niego odpowiedzialna. Zdawałam sobie jednak sprawę z tego, że nie mam dużego mieszkania i piesek musi być mały. Zdecydowałam się na pieska takiej właśnie małej rasy. Pieski te są niezwykle przyjazne. Kupiłam szczeniaka bo chciałam mieć takiego pieska od małego. Wiedziałam, że muszę zobaczyć gdzie jest jakiś najbliższy fryzjer dla psa bo z psem tej rasy po prostu trzeba chodzić do fryzjera. Takie strzyżenie psów myślę że nie jest jakieś bardzo stresujące dla psa. Zresztą zobaczę jak to będzie wyglądało za pierwszym razem. A psi fryzjer dobry znajduje się kawałek drogi ode mnie. Ale nie widzę w tym problemu. Przecież w weekend wsiądę w samochód i tam pojadę z moim pieskiem. W końcu ten fryzjer dla psów musi być dobry. Ja wolę jechać dalej do dobrego niż chodzić blisko do średniego.Chcę po prostu żeby mój pupil nie bal się tego typu wizyt bo jednak raz na miesiąc pewnie trzeba będzie się z nim tam wybrać. Byłam już z pieskiem kilka razy u weterynarza i muszę przyznać, że jest naprawdę grzeczny w takich sytuacjach.

To bardzo dobrze bo jednak pies może zareagować naprawdę bardzo różnie. Chcę też mojego pieska nauczyć kilku komend. Mam tylko nadzieję, że pieski tej akurat rasy potrafią się tego nauczyć i nie będzie to jakiś wielki problem dla niego.

Zobacz na www.salondlapieskow.pl