Było już wiele rodzajów manicure- np. francuski, japoński, klasyczny. Kobiety doklejały sobie sztuczne tipsy, nakładały akryl na płytkę. Wszystko to po to, aby paznokcie świetnie się prezentowały w każdej okoliczności. Jednak od jakiegoś czasu to właśnie manicure hybrydowy jest najmodniejszy, i bardzo dużo kobiet go nosi, ze względu na jego właściwości.

zestaw do paznokci hybrydowych bez lampyPrzede wszystkim, lakier hybrydowy na płytce, utrzymuje się znacznie dłużej niż normalny lakier. Poza tym pięknie się świeci, i nie odpryskuje. Nie trzeba się martwić o swoje paznokcie codziennie, więc zaoszczędzamy zawsze trochę czasy na przygotowanie się do wyjścia. Kupiłam sobie ostatnio zestaw do paznokci hybrydowych bez lampy, ponieważ ją już posiadam. Dostałam kiedyś od koleżanki. Mogłam sobie sama wybrać kolory, jakie chcę w zestawie, i zdecydowałam się na jasny, oraz jeden taki neonowy. Będzie na wieczorne wyjścia. Do tego była baza pod lakier, i kilka przydatnych akcesoriów. No i oczywiście top, który nakłada się już po skończonym manicure. Top musi być obowiązkowo, bo utrwala nasze paznokcie, i sprawia, że dłużej się trzymają. Uwielbiam te lakiery, bo zawsze denerwowało mnie malowanie klasycznymi lakierami kilka razy w tygodniu. No i nie było takiego efektu jak przy hybrydowych. Zaraz przestawały się świecić paznokcie, i wyglądały ponuro. Teraz moje dłonie świecą się już z daleka, i zwracają uwagę przypadkowych ludzi i znajomych. Nauczyłam się sama robić paznokcie, i z raz na dwa tygodnie zmieniam kolory na moich dłoniach.

Manicure hybrydowy, zajmuje trochę więcej czasu, niż zwykły, jednak wychodzi na to samo, ponieważ zanim zaschnie nam zwykły lakier, to zawsze trochę potrwa. A poza tym trzyma o wiele dłużej, więc te kilka minut przedłużenia, można mu wybaczyć. I ten wybór kolorów lakierów jest powalający w hybrydzie.