Nasz dom, jak się okazało, nie był w kompletnie złym stanie, i nadawał się do przebudowy całkiem dobrze. Nie był jednak zbyt nowoczesny, dlatego też musiał być od podstaw zaprojektowany w taki sposób, by dało się w nim zastosować nowoczesną instalację elektryczną, wodną i gazową. Projekt domu musiał być wykonany przez dobrego architekta, jeśli miałby spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Projekt przebudowy starych domów w dobrym stanie

przebudowa starego domu projektDom jest duży, dwupiętrowy, i przypomina wyglądem sporą willę bardziej niż typowy dom budowany w latach pięćdziesiątych, dlatego też od początku zdawaliśmy sobie sprawę iż jego modernizacja może przysporzyć niemałych problemów. Udało nam się jednak znaleźć bardzo renomowanego architekta, który już kilkakrotnie wykonywał takie projekty jak modernizacja blokowiska czy właśnie przebudowa starego domu Projekt który mieliśmy otrzymać miał być wykonany na podstawie pierwotnych planów domu, jeśli takowe jeszcze były dostępne. Oznaczało to iż sama przebudowa nie będzie miała większego wpływu na strukturę domu, a tym samym nie będzie wymagała zbyt dużego nakładu pracy i materiałów. Projekt miał, wedle ustalonych przez nas założeń, zawierać w sobie całą usprawnioną instalację sanitarną, elektryczną i gazową, łącznie z wszystkimi ujęciami, częściami infrastruktury oraz każdą zmianą w stosunku do pierwotnej konstrukcji domu.

Oczywiście, nie znaliśmy się dokładnie na projektach budowlanych, aczkolwiek załoga która miała wykonywać większość prac była pod wrażeniem dokładności, z jaką projekt został wykonany. Był on wykonany z najwyższą precyzją, uwzględniał wszystkie, nawet najmniejsze detale nowej konstrukcji domu, i równie dokładnie wskazywał na różnice pomiędzy pierwotnym wyglądem, a nową zabudową budynku.