Na studiach musieliśmy rysować różne rzeczy. Jednak ostatnio zainteresowałem się wzornictwem przemysłowym i zapytałem mojego promotora czy mógłbym wykonywać meble biurowe na wymiar. Oczywiście skupiając się na projektach.

Chcę projektować meble biurowe na wymiar!

meble biurowe

Zapytał się, czy znam jakieś warsztaty, czy firmy, które te meble biurowe na wymiar od producenta wykonują? Ja odpowiedziałem mu, że tak, bo mój tata ma firmę w moim rodzinnym mieście. Więc najpierw coś zaprojektuje a potem od razu wykonam prototyp u niego w warsztacie. Promotor polecił mi jednak, aby jakaś wypożyczalnia mebli biurowych pojawiła się w mojej pracy, ponieważ w takich miejscach można zobaczyć duży przekrój mebli. Faktycznie, sprawdziłem jakie firmy mają wynajem mebli biurowych i zacząłem dzwonić, pytać się czy mogę wpaść i zrobić badania naukowe. Trochę się zdziwił facet, który odebrał telefon i stwierdził, że jest to tylko wypożyczalnia mebli biurowych i nie rozumie po co mam tam przyjść. To mu wyjaśniłem, że chce projektować meble biurowe na wymiar, bardzo się z tego ucieszył i zaprosił mnie do siebie do współpracy. Co prawda powiedziałem, że na razie studiuje, ale jak będzie jeszcze prowadził wynajem mebli biurowych, to ja z chęcią się u niego zakotwiczę. Więc pojawiłem się w tym miejscu, muszę przyznać, że wypożyczalnia mebli biurowych, zajęła mi wiele czasu. Oglądałem, mierzyłem, próbowałem wszystkich rodzajów. Okazało się, że największa inspiracją dla mnie były persona meble. Powiem wam szczerze, że nie wiedziałem wcześniej, czy takie persona meble biurowe w ogóle istnieją.

Nie orientowałem się aż tak dobrze na rynku. Jednak jak te persona meble spotkałem, zacząłem się w nie zagłębiać. Czytałem historię, persona meble to była moja inspiracja w stu procentach. Dlatego postanowiłem się na nich mocno skupić.