Jestem kierowcą w firmie w której produkuje się sprzęty stosowane w rolnictwie. Często odwiedzam hale udojowe w których doi się wiele krów. Wiadomo takie hala udojowe sprzedają mleko do wielkich firm, a potem w kartonikach kupujemy te mleko w sklepach. Muszę przyznać, że jak widzę hale udojowe to myślę sobie, że są tam bardzo szczęśliwe krowy.

Oszczędne wozy paszowe

wozy paszoweW takich miejscach często zawożę schładzalniki do mleka, wiadomo, aby utrzymywały się dłużej w świeżości. Takie schładzalniki do mleka to nie są jakieś proste lodówki, oj absolutnie nie. Takie schładzalniki do mleka to bardzo poważne urządzenia o wysokim poziomie skomplikowania technologicznego. Nie będę tego tłumaczył, bo to nie miejsce na to. W każdym razie czasami wiozę dojarki do dużych gospodarstw rolnych. Klienci często zamawiają dojarki nawet jak mają małe gospodarstwa, dlatego, że ułatwia im to ściąganie mleka. Dojarki przede wszystkim oszczędzają czas rolnika, to jest dla niego najważniejsze. W firmie w której właśnie jestem głównym kierowcą, posiadamy też tak zwane nowoczesne wozy paszowe. One też właśnie są po to aby oszczędzać czas rolnikowi. Wozy paszowe pozwalają wykarmić wiele krów w krótkim czasie, nie trzeba już łopaty, mieszadła i tym podobnych rzeczy. Wozy paszowe można podłączyć do traktora i spokojnie karmić swoją trzodę. Rolnicy często też zamawiają przyczepy skorupowe, właśnie wczoraj też taką dostarczałem do klienta. Na pewno widzieliście takie przyczepy skorupowe, często możecie je spotkać podczas pracy na wielkich polach uprawnych.

Najczęściej te przyczepy skorupowe są przy zbożach wykorzystywane. Od wielu lat właśnie zajmuję się pracą jako kierowca w tej firmie i przyglądam się w jaki sposób rozwija się branża, od strony technicznej. Dzisiaj rolnik jest biznesmenem.