Krawcowa musi być specjalistką w swojej dziedzinie. W końcu różne osoby przychodzą do niej z różnymi rzeczami. Często jest to zwykłe skrócenie nowych spodni, ale często jest to też szycie firanek, naprawianie futer naturalnych i sztucznych, czy też zwężanie puchowych kurtek.
Czy maszyna Juki wystarczy krawcowej do pracy?
Z tym na pewno jest już o wiele więcej pracy i nie każda krawcowa sobie z tym poradzi. Z pewnością maszyny domowe to dla niej codzienność, w kocu jej używa do pracy. Jednak poza nimi musi posiadać także inne rzeczy przydatne w zakładzie krawieckim. Na pewno przyda się tam żelazko. Ubrania i inne rzeczy często oddawane są w różnym stanie, podczas transportu często się gniotą, a takich pogniecionych nie da się do skracania. Trzeba je najpierw dobrze przeprasować. Również pogniecione firany byłyby trudne do wykonania. Wtedy taśma marszcząca nie wszyłaby się dobrze i równo. Tania maszyna Juki mogłaby tez poszarpać boki tkaniny, jeśli natrafiłaby na takie zagniecenia. Małymi rzeczami jakich nie może zabraknąć w takiej pracowni są oczywiście szpilki i agrafki. To nimi zaznaczane będą miejsca szycia, kiedy klienci przymierzy rzeczy, jak również dobrze jest nimi podpiąć na przykład taśmy czy cekiny, żeby nie odpadały i nie przesuwały się kiedy maszyny juki pracują.
Krawcowa powinna mieć też dobre stanowisko pracy. Maszyna domowa powinna stać na dużym i stabilnym stole, tak by spokojnie dało się szyć większe materiały. Wtedy jest to też o wiele wygodniejsze i materiał się nie będzie tak gniótł podczas pracy nad nim.