Każdy z nas słyszał o ozonie i wie, że jest on bezbarwnym gazem, ale już mało kto wie jakie ma działanie. Od dawna jest wiadome, że ozon posiada silne właściwości bakteriobójcze i ogólnie dezynfekujące. Ozonować można niemalże wszystko.

Szerokie zastosowanie ozonatora

ozonatory do klimatyzacji samochodowejDezynfekujemy przeważnie ręce, przedmioty codziennego użytku czy powierzchnie, ale można jeszcze powietrze. Choć jest to wykorzystywane przez zakłady pracy, to można także we własnym zakresie wykonać ozonowanie powietrza w domu. Wystarczy do tego celu zakupić generator ozonu, który będzie dostosowany mocą do wielkości pomieszczeń, które będziemy chcieli ozonować. Ozonatory do klimatyzacji samochodowej niczym się nie różnią od klasycznych modeli wykorzystywanych w warunkach domowych, oprócz rozmiaru. Do stosowania w aucie przeznaczone są małe i poręczne ozonatory, które sprawdzą się na tak niewielkiej przestrzeni. W aucie przeważnie ozonuje się klimatyzację, albowiem to właśnie tam gromadzą się niebezpieczne bakterie, wirusy czy grzyby, które wdychamy za każdym razem, kiedy wsiadamy do pojazdu. W sprzedaży można też spotkać generatory ozonu, które w komplecie mają specjalne końcówki i akcesoria do ozonowania klimatyzacji. Zakup takiego urządzenia z pewnością będzie trafną decyzją, ponieważ taki sprzęt przyda się nam w samochodzie, mieszkaniu, piwnicy czy na strychu. Ozonowanie skutecznie likwiduje niebezpieczne czynniki chorobotwórcze czy niweluje nieprzyjemne zapachy oraz usuwa pleść i grzyby ze  ścian i przedmiotów.

Wiele osób decyduje się na dezynfekowanie klimatyzacji właśnie tą metodą, ponieważ jest ona tania, szybka, a przede wszystkim skuteczna. Z jej pomocą pozbędziemy się wszelkich mikroorganizmów i drobnoustrojów, w tym: wirusów, bakterii, grzybów czy wolnych rodników.