Według wielu naukowców podobno pierwsze 20 sekund decyduje o tym, czy kogoś polubimy czy nie – to tak zwane pierwsze wrażenie. Na co zwracamy w pierwszej kolejności swoją uwagę, gdy poznajemy kogoś nowego? Badania wskazują, że jest to wyraz twarzy oraz… dłonie. Te ostatnie – szczególnie u kobiet.

Zadbane dłonie – gładka skóra, lakier do paznokci

lakiery do paznokciNasze dłonie narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników. Zaliczyć można do nich przede wszystkim kontakt z wieloma substancjami, które mogą zadziałać na dłonie wysuszająco lub nawet je podrażniać – mowa tutaj przede wszystkim o wielu środkach, które codziennie używamy między innymi do sprzątania czy zmywania naczyń. Również warunki atmosferyczne nie są dla dłoni całkowicie obojętne – silne słońce lub siarczysty mróz potrafią sprawić, że szybko zaczniemy borykać się z problemem suchych, a nawet spękanych dłoni. Warto więc zadbać o dłonie, bo są naszą najlepszą wizytówką. Codzienne traktowanie dłoni kremem nawilżającym lub odżywiającym to praktycznie już mus, w dzisiejszych czasach. Dodatkowo ładny lakier na kobiecych dłoniach i już będą stanowiły one powód do dumy, nie tylko dla właścicielki, ale także dla obserwujących. Piękne lakiery do paznokci oraz ich sprawne użycie, to minimum jeśli chodzi o manicure. Jeśli nie potrafimy dokładnie pomalować paznokci, warto wybrać się do kosmetyczki, która lakier nałoży profesjonalnie. Hybrydowe lakiery do paznokci gwarantują nam piękny wygląd nawet do 3 tygodni – warto więc rozważyć tę opcję, przy robieniu manicure.

Tak jak już było to powiedziane – piękne dłonie to nasza najlepsza wizytówka. Warto więc poświęcić im trochę uwagi przy codziennych sprawach. Krem, lakiery do paznokci i odpowiednie usunięcie skórek – to minimum, których wykonanie nie zajmie nam zbyt dużo czasu.