Mój kuzyn założył niedawno swoją własną firmę. Do tej pory pracował w firmie budowlanej a w szczególności zajmował się pracami wykończeniowymi mieszkań i domów. Kuzyn pracował w tej firmie na terenie Bydgoszczy albo jakoś w okolicach.

Praca przy cyklinowaniu

cyklinowanieTeraz jego firma także działa tylko w Bydgoszczy, zresztą kuzyn twierdzi, że zamówień ma na tyle dużo że nie musi się ogłaszać gdzieś dalej. Teraz robi za to cyklinowanie podłóg, w sumie to zna się na tym bardzo dobrze i chciał robić coś sam. Musiał kupić tylko odpowiednią maszynę do tej pracy. Takie najlepsze cyklinowanie w Bydgoszczy jest to dosyć ciężka praca jednak kuzyn potrafi zrobić to naprawdę sprawnie. Ma po prostu duże doświadczenie w tym zakresie. Musiał zakupić też potrzebne materiały niezbędne do wykonywania tego typu prac. Czyli na przykład różne lakiery podłogowe. Takie cyklinowanie parkietu trwa krótko lub naprawdę długo. Wszystko zależy od tego w jakim stanie był parkiet. Oczywiście od tego zależy też cena za taką usługę. Kiedyś cały proces cyklinowania przebiegał w zupełnie inny sposób. Było przy tym dużo pyłu. Teraz jest wykonywane tylko cyklinowanie bezpyłowe także standard pracy się zmienił. Do tej pory kuzyn wykonywał tą pracę sam. Jednak myśli o tym żeby zatrudnić jakiegoś pracownika bo pracy w tym zakresie w samej Bydgoszczy jest naprawdę sporo. Wydawałoby się, że ludzie dziś już nie kładą parkietów w swoich domach. A nic bardziej mylnego. Parkietu od dłuższego czasu już są znowu modne i coraz więcej osób się na nie decyduje.

Kuzyn uważa, że to oczywiście dobrze bo dzięki temu ma ciągle pracę. Kuzyn mi robił wiele rzeczy w mieszkaniu ze względu na to, że potrafi wszystko potrafi zrobić jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Nawet właśnie on kładł mi płytki w łazience i nie wziął za tą pracę żadnych pieniędzy.