Drony cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodzieży i dzieci, ale także np. fanów sportu, którzy za ich pomocą chętnie nagrywają swoje wyczyny. Na rynku znajdziemy wiele modeli dronów w związku z czym zakup odpowiedniego może być problemem. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu?

Parametry dronów

dronyBezzałogowe jednostki latające zwane dronami dostępne są w różnych cenach. Jeśli chodzi o drony sklep internetowy proponuje urządzenia w kwocie do tysiąca złotych, a są i takie za kilka tysięcy. Skąd ta różnica, pomiędzy sprzętem latającym z możliwością nagrywania? Oczywiście odmienności w cenie pomiędzy poszczególnymi dronami wynika z różnicy w jakości zastosowanych materiałów. Szczególną uwagę należy zwrócić na baterię urządzenia, a dokładnie jej czas pracy. Często w tańszych modelach nie starcza ona na dłuższą pracę, a jedynie 15-20 minutową zabawę, po czym drona trzeba ładować przez kilka godzin. Natomiast bezzałogowe jednostki latające z wyższej półki pozwalają na znacznie dłuższy czas użytkowania. Warto także by zabawka napędzana była wymiennymi akumulatorkami, a nie jedynie stacjonarnym akumulatorem. Dzięki temu w razie potrzeby możemy wymienić baterię na naładowane i dalej użytkować drona. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykonania obudowy. Z racji, że są to urządzenia o niewielkiej masie, silniejszy podmuch wiatru z łatwością może go zdmuchnąć z toru lotu na przykład na drzewo. Mało solidna konstrukcja może spowodować jego uszkodzenie.

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości obrazu, powinniśmy także sprawdzić w jakiej jakości nagrywa kamera zainstalowana na dronie, jaka jest jej rozdzielczość, matryca itp. Musimy jednak liczyć się z tym, że im lepszej jakości ona będzie tym więcej będziemy musieli zapłacić za urządzenie.