Bardzo dbam o to, aby moje dzieci zdrowo się odżywiały. Nie pozwalam im jeść słodyczy ani fast foodów, ani tym bardziej pić słodzonych soczków. W związku z tym musiałam im znaleźć jakieś alternatywne napoje bez cukru, które skutecznie ugaszą pragnienie podczas codziennych zabaw. Moja przyjaciółka, która również interesuje się naturalną i zdrową żywnością poleciła mi soki aloesowe.

Dlaczego warto dawać dziecku sok aloesowy?

aloes dla dzieciDowiedziałam się od niej, że takie napoje są bardzo smaczne, ponieważ aloes sam w sobie jest sodki. Dziecko nie wymaga więc dosłodzenia picia, co często zdarza się w przypadku owocowych soków bez cukru. Poza tym aloes dla dzieci jest bardzo zdrowy. Sok zawiera w sobie witaminy z różnych grup, co znacząco przyczynia się do naturalnego wzmocnienia organizmu dziecka. Dobrze jest się zdecydować na sok aloesowy z cząsteczkami miąższu ponieważ taki napój świetnie gasi pragnienie i nawadnia organizm. To świetna alternatywa dla picia wody w upalne dni. W dodatku po taki napój nie trzeba specjalnie chodzić do sklepu z organiczną żywnością. Bez problemu można go bowiem dostać nawet w supermarketach i osiedlowych sklepikach, w bardzo dobrych niskich cenach. Postanowiłam spróbować podać moim dzieciom aloes do picia i zobaczyć czy im zasmakuje. Jak się już wkrótce okazało, wprost przepadały one za smakiem tego naturalnego napoju.

Byłam bardzo zadowolona, bo odkąd zaczęłam go im kupować przestały mnie namawiać na gazowane, słodkie i nie zdrowe napoje. W dodatku, bez problemu kupuje go w małych buteleczkach, które wypijają na raz. Tego soczku nie trzeba trzymać w lodówce, dzięki czemu nadaje się on również do zapakowania do szkoły i popicia drugiego śniadania. Dobrze, że przyjaciółka podrzuciła mi taki pomysł na zdrowe picie dla dziecka.