Bardzo lubię chodzić po górach. Robię to zupełnie amatorsko i nie przygotowuję się do tego jakoś specjalnie. Po prostu wybieram sobie najłatwiejszy szlak i próbuję go pokonać na piechotę. Najpierw tylko wybieram sobie region kraju, w który udam się na taką pieszą wycieczkę w góry. Najważniejsze są dla mnie buty. Lubie kupić je takie z najwyższej półki.

Wygodne obuwie do trekkingu to priorytet

buty trekkingowe w góryNa wyprawę po górskich szlakach naprawdę nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Jeśli wybieramy szlaki określane w przewodnikach jako najłatwiejsze to wystarczy się ubrać odpowiednio do pogody. Ja zawsze chodzę jedynie po szlakach najłatwiejszych, bo nie jestem profesjonalistom. Nie mam ani wiedzy ani kondycji, żeby chodzić po szlakach określanych, jako trudniejsze. Dla mnie absolutnym priorytetem są buty trekkingowe w góry, które można kupić w każdym sklepie sportowym. I ostatnio właśnie trafiłem na świetną promocję, bo kupiłem doskonałej jakości buty jedynie za połowę ceny. To była prawdziwa okazja, bo oczywiście dokładnie wszystko sprawdziłem w internecie i rzeczywiście promocyjna cena naprawdę była promocyjna. Udało mi się dzięki temu zaoszczędzić kilkaset złotych, bo te buty wyprodukowane zostały przez najlepszą firmę zajmującą się trekkingiem. I to by było na tyle, jeśli chodzi o moje przygotowywanie się na górskie piesze wycieczki. Dobre buty i ubiór adekwatny do panujących warunków atmosferycznych.

Staram się wyjeżdżać w góry przynajmniej raz na miesiąc. Jeśli jest na to pogoda i sprzyjają temu warunki atmosferyczne. Zawsze wybieram najłatwiejsze szlaki, bo chodzę w góry dla zwykłej fizycznej aktywności. Najważniejsze dla mnie są buty, ale przywiązuję również uwagę do odpowiedniego ubioru. Nie zmoknąć i nie zmarznąć – to moje motto.