Pomysłów na urządzenie kuchni w domu można znaleźć mnóstwo. Wystarczy chociażby przejrzeć katalogi modnych sklepów meblowych, w których można znaleźć dziesiątki inspiracji. Ostatnio coraz popularniejsze jest urządzanie kuchni w stylu retro. Umeblowanie nawiązujące do trendów sprzed dekad uczyni każdą kuchnię cieplejszą i przytulniejszą.

Najważniejsze w kuchni retro są meble

kuchnie z SopotuRzecz jasna, o wyglądzie każdej kuchni stanowią meble, które się w niej znajdują. Meble kuchenne w stylu retro muszą być przede wszystkim zupełnym przeciwieństwem nowoczesnych trendów meblowych. Każdy może sobie urządzić taką retro kuchnię, jaka mu się tylko wymarzy. Nie ma tutaj żadnych wytycznych co do naśladownictwa stylu konkretnej dekady. Zamawiając kuchnie z Sopotu można wzorować się zarówno na latach trzydziestych ubiegłego wieku jak i na siedemdziesiątych. Wszystko zależy tylko od tego, w jakim otoczeniu będziemy czuć się przytulniej. Firmy meblarskie, które oferują tego typu kuchnie zrealizują każde życzenie swoich klientów. To oczywiście będą meble robione na wymiar, bo przecież takich mebli nie kupi się w sklepie z meblami. Można ewentualnie pójść o krok dalej i poszukać takich mebli do kuchni w sklepach z antykami. To jednak nie ma większego sensu, ponieważ meble te będą naprawdę stare. A przecież chodzi w tym wszystkim o to, żeby kuchnia przypominała wyglądem kuchnię sprzed epoki. Decydując się na kuchnię w takim stylu trzeba pamiętać o tym, żeby komponowała się ona z umeblowaniem pozostałych pomieszczeń.

Nowoczesne kuchnie wyglądają imponująco, ale to kuchnia w stylu retro sprawi więcej przyjemności, kiedy będzie się w niej popijać poranną kawę. Urządzając swoją kuchnię można nawiązać do dowolnej dekady. Można zamówić meble wzorowane na meblach z czasów swoich rodziców albo z czasów swoich dziadków.