W Polsce coraz więcej mówi się o ekologii oraz ochronie środowiska naturalnego. Dlatego tą tendencję zaczęły zauważać największe korporacje oraz zwykli mieszkańcy. O powstających zanieczyszczeniach klimatu mówi się coraz głośniej i powstają strajki. Dlatego ludzie będący w swojej codzienności coraz częściej zaczynają żyć zgodnie z naturą i starają się powoli zmieniać otaczającą rzeczywistość.

Ciekawe projekty zielonych dachów

dachy zieloneJednym z pomysłów na wdrażanie w życie nowej idei jest zakładanie zielonych dachów. Jest to sadzenie roślinności na różnych powierzchniach. Jest to nie tylko dobry pomysł na estetyczne wykonanie ale też kierunek rozwoju. Często firmy stawiające na zielone dachy mówią o sobie, że są odpowiedzialne społecznie i dążą do walki z zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego taki dach może też być świetnym posunięciem jeżeli chodzi o odpowiedni PR. Oczywiście firmy wykonujące zielone dachy mają w tym doświadczenie. Tutaj kluczem do sukcesu jest odpowiednia hydroizolacja. Dzięki temu cały budynek jest w pełni zabezpieczony i odpowiednio przystosowany do wzrostu roślin. Sama zieleń też nie jest nacechowana gatunkami o sporym wzroście. Są to takie rośliny, którym pasuje specyficzna powierzchnia i się na niej utrzymają. Dachy zielone są takimi projektami, które zawsze się robi w sposób indywidualny. W końcu każdy budynek jest inny dlatego podejście musi być też dobrze dostosowane.

Oczywiście przykładowe realizacje możemy zobaczyć na stronach www danych producentów. Dzięki temu dowiemy się jak to wszystko wygląda. Jest to ważne jeżeli interesuje nas taka tematyka i uważamy, że zielony dach to coś dla nas. Jest to usługa zarówno dla podmiotów publicznych oraz prywatnych. Nie ma sztywnych reguł w zastosowaniu i każdy może z tego korzystać.