Niekiedy w naszym życiu mogą przytrafić się niespodziewane wydatki, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć. Dla osób, które posiadają konto oszczędnościowe z odłożoną gotówką na „czarną godzinę” nie jest to problem. Jednak sporo osób nie może pozwolić sobie na oszczędzanie. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem przychodzącym na myśl jest wzięcie pożyczki. 

Szybka pożyczka od ręki

pożyczki dla bezrobotnych na dowódNa dzień dzisiejszy pożyczkę możemy uzyskać już nie tylko od banków. Coraz więcej w naszym kraju powstaje firm pozabankowych, które takich pożyczek udzielają od ręki. Wiele z tych firm nie wymaga nawet przedstawiania żadnych umów o pracę czy wyciągów z konta przedstawiających comiesięczne wpływy. Firmy te często oferują pożyczki dla bezrobotnych na dowód osobisty. Wystarczy więc z dokumentem tożsamości udać się do firmy pozabankowej i ustalić szczegóły kredytu. Biorąc pożyczkę w banku będziemy zmuszeni do tego by przedstawić dowód związany z wysokością naszych zarobków. W przypadku osób bezrobotnych udowodnienie tego nie będzie możliwe. Osoby te coraz częściej decydują się na odwiedzenie firmy pozabankowej, która nie będzie niczego od nas wymagać poza wspomnianym już wcześniej dowodem osobistym. Co ciekawe większość firm pozabankowych jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o spłatę kredytu. Często umożliwiają oni swoim klientom dogodne ustalenie wysokości rat oraz czasu ich spłacania. Dzięki temu możemy łatwo dopasować kredyt do naszej obecnej sytuacji materialnej.

Na chwilę obecną w naszym kraju funkcjonuje całe mnóstwo firm pozabankowych od których możemy wziąć pożyczkę gotówkową. Proces związany z wzięciem takiego kredytu zajmować będzie dosłownie kilkanaście minut. Właśnie z tego powodu często kredyty te określane są jako chwilówki. Mnóstwo firm oferuje również wzięcie pożyczki online.