O tym, że jeśli chcemy wyprowadzać psa na spacer, musimy pamiętać o smyczy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak zróżnicowane smycze są dostępne dla nas w sprzedaży, którą prowadzą wszelkiego typu sklepy zoologiczne. Smycz możemy dobierać uwzględniając różne kryteria i potrzeby naszego psa i nas samych.

Smycz biegowa dla psa

smycz do biegania z psemPewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że smycz powinniśmy dobierać do rasy psa, a w szczególności do jego wielkości i siły, jaką on w danym momencie dysponuje. Smycze mogą być realizowane z różnych materiałów, a ponadto cechują się dość zróżnicowanym stylem wykonania. Z tego względu, kiedy dokonujemy zakupu smyczy, warto powiedzieć sprzedawcy, dla jakiej wielkości psa poszukujemy tego produktu. Drugą informacją, którą warto przekazać podczas doboru produktu, jest to, w jaki sposób chcemy wyprowadzać naszego psa na spacer. Czasami bowiem zamierzamy z naszym psem biegać, a w takich okolicznościach zdecydowanie lepiej sprawdzi się produkt o nieco zmienionych właściwościach. Kiedy interesuje nas smycz do biegania z psem, potrzebujemy produktu, który charakteryzuje się odpowiednią grubością, a także długością. Kwestie te pozwalają na komfortowy bieg naszego psa, a jednocześnie dają nam bezpieczeństwo i gwarancję, że pies nie zerwie się nam ze smyczy, czując zew wolności.

Wśród psów możemy wskazać całkiem sporo ras, które potrzebują spalenia nadmiarowej energii. Najlepszym sposobem na to jest zabranie psa na długi spacer, a jeszcze lepiej na spacer, który uruchomi u psa konieczność biegania. Możemy biegać z naszym pupilem, możemy też, z określoną prędkością, poruszać się rowerem, z psem biegnącym przy nas. Przy tej drugiej opcji nasz pies powinien być odpowiednio przeszkolony.