Parę miesięcy temu zamieniłam noszenie okularów na soczewki i dziś mogę powiedzieć, że był to świetny wybór nie tylko ze względu na wygodę, ale również na koszta. Soczewki sprawiły, że moja wada wzroku przestała być dla mnie czymś uciążliwym, a ja za dnia potrafię o niej nawet zapomnieć.

Rewelacyjne soczewki kontaktowe

soczewka kontaktowaOstatnio wybierałam się na koncert na którym wiedziałam, że będę się dobrze bawić. Początkowo chciałam zostawić okulary w domu, ale wtedy przyjaciółka poleciła mi, abym kupiła sobie soczewki. Nawet te jednodniowe. Bawienie się na koncercie bez okularów oznaczało dla mnie jak zawsze brak widoku na scenę. Wszystko było rozmazane przez co nie widziałam artystów. Wybierając się w soczewkach na koncert po raz pierwszy nie musiałam się martwić o to, że np. moje okulary mogą zostać stłuczone, albo, że nie będę nic widziała. Pierwszy raz w życiu mogłam się świetnie bawić, a jednocześnie widzieć wszystko bardzo dokładnie. Soczewka kontaktowa ma to do siebie, że nie ogranicza naszego pola widzenia tak, jak robią to oprawki okularów. Widzimy ostro tak, jakbyśmy nie mieli w ogóle wady wzroku przez co można za dnia o niej całkowicie zapomnieć. W dodatku soczewki są praktycznie niewyczuwalne na oczach, więc jednocześnie ich noszenie jest znacznie bardziej komfortowe. Poza tym są tanie, a już z pewnością znacznie tańsze niż okulary, więc decydując się na soczewki zaoszczędzamy również mnóstwo pieniędzy.

Od tygodnia testuję sobie kolorowe soczewki z których jestem jeszcze bardziej zadowolona. Udało mi się znaleźć w sklepie online soczewki typu big eyes, czyli te, które optycznie powiększają nasze oczy. Efekt jest niesamowity, a jednocześnie nasze oczy wyglądają naturalnie. Jest to świetna sprawa szczególnie dla dziewczyn, które lubią eksperymentować z makijażem.