Urządzanie wnętrz w nowoczesnym stylu wymaga wielu nietuzinkowych dodatków i materiałów wykończeniowych. prostym sposobem na urządzenie ciekawej przestrzeni mieszkalnej, jest wykorzystanie paneli winylowych. Te w typie click – czyli zaciskowe, dociskane do podłogi, są bardzo łatwe do położenia. Nie wymagają poziomowania i wyrównywania warstw spodnich.

Nowoczesne wnętrze z użyciem paneli winylowych klik

panel winylowy klikNajnowsze trendy wnętrzarskie wykorzystują panele winylowe zamiast ceramicznych płytek podłogowych. Nie trzeba się męczyć i płacić dużych pieniędzy fachowcowi za układanie płytek podłogowych. Panel winylowy klik dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Możemy użyć wzorów naśladujących mozaikę podłogową, deski drewniane i panele. Ilość rozwiązań jest bardzo duża. Zaletą paneli winylowych jest bez wątpienia bardzo szybki i prosty montaż. Wystarczy dobrze wymierzyć powierzchnie podłogi i zakupić odpowiednią liczbę paneli. Następnie kładziemy je metodą dociskową, jeden obok drugiego. Tak wykonana podłoga jest trwała, nowoczesna, posiada ciekawe wzory. Do walorów paneli winylowych klik, należy też antyalergiczny charakter. Nie wchłaniają kurzu i są łatwe do czyszczenia. Kolory mają wyrazisty wygląd i nie ulegają szybkiemu ścieraniu się. Wszystkie te zalety sprawiają, że winylowe panele na stałe zagościły na blogach wnętrzarskich. Mają wielu zwolenników. Ich cena jest atrakcyjna.

Szukając trwałych materiałów wykończeniowych do nowoczesnych wnętrz, zapewne znajdziemy w sklepach i hurtowniach budowlanych panele winylowe. Kładziemy je na podłodze metodą klik, czyli delikatnie dociskamy kolejne części i układamy z nich wzór. Każda z płyt winylowych klik ma gładką, estetyczną powierzchnię i nadaje się do mycia oraz czyszczenia zwykłymi środkami chemicznymi.