Udało mi się wynająć świetny lokal na jednym z Gdyńskich osiedli w bardzo atrakcyjnej cenie. Wcześniej miał tutaj sklep jakiś facet, który przeniósł się do Poznania i teraz tam prowadzi swój interes. Lokalizacja doskonała i już wiedziałem, że to jest idealne miejsce dla mnie.

Ochrona przed jaskółkami też ważną sprawą!

ochrona przed jaskółkamiW nowo wynajętym przeze mnie lokalu będzie bardzo prestiżowa kawiarnia. Lokal spełnia wszelkie wymogi. Pośrednik zalecił mi, żebym jeszcze sprawdził, czy nie trzeba czegoś uprzątnąć, ponieważ poprzedni właściciel pakował się w pośpiechu i zapewne coś zostawił. Pośrednik nie zdążył przygotować jeszcze lokalu a ja byłem pierwszy. Kiedy wszedłem do środka, to od razu skierowałem się na zaplecze i rzeczywiście było tam mnóstwo rzeczy. Znalazłem kolce na ptaki, które były nieużywane i oryginalnie zapakowane. Od razu domyśliłem się, że poprzedni właściciel sprzedawał te kolce na ptaki, bo tutaj przecież nie ma konieczności ich montażu. Kiedy wyszedłem na zewnątrz od strony podwórka, to zmieniłem zdanie. Już wiedziałem, dlatego tamten facet inwestował w odstraszanie gołębi. Było ich mnóstwo a po części dlatego, że jakaś babcia z naprzeciwka je regularnie dokarmiała. No nic dziwnego, że tutaj ciągle przylatują. Na zapleczu była również siatka na gołębie i postanowiłem od razu ją zamontować. Kiedy prawie kończyłem to podszedł do mnie facet z lokalu obok i dodał, że przyda mi się skuteczna ochrona przed jaskółkami bo i one lubią tutaj zaglądać. Zamontowałem od razu kolce na ptaki na wszystkich parapetach od strony podwórza i wróciłem do środka. Ochrona przed jaskółkami na pewno też się przyda, sąsiad ma rację.

Jestem przekonany, że na zapleczu również coś znajdę. Dobrze, że tam zajrzałem od razu to mogłem się rozprawić z tym problemem od ręki. Teraz już będzie z górki.