Nowo narodzone dzieci wymagają stałej opieki rodzica i uważnego dobierania produktów, z którymi będzie ono miało kontakt. Tak małe dzieci większość swojego czasu spędzają na spaniu i jedzeniu. Warto zadbać o dobre łóżeczko i podłoża, na których będzie leżał.

Jakość kokonów bambusowych

kokon bambusowyPrzez wiele lat się uważało, że najlepszym i najdelikatniejszym materiałem dla wrażliwej skóry jest bawełna. Jest przewiewna, chłonie wodę i jest przyjemna w dotyku. Jednak po wielu praniach może się stać szorstka, przez co nie będzie przyjemna dla maluszka. Nowością jest bambus, który posiada dużo więcej wartościowych cech niż bawełna. Niemowlaka możemy bezpiecznie położyć na kanapie jeżeli mamy specjalny kokon bambusowy. Jest to forma unikalnego materacyka z podwyższonymi brzegami. Dzieci czują się w nich bezpiecznie, bo są otulone z każdej strony. Maluchy lubią mieć ciepło i ciasno, więc kokon doskonale się sprawdzi. Możemy w nim kłaść niemowlaka do spania w łóżeczku, wozić w wózku, lub położyć na dywanie. Dopóki maluszek nie umie się samodzielnie przemieszczać, dopóty może w nim leżeć. Jego wypełnienie stanowią antyalergiczne kulki silikonowe, które są odpowiednio miękkie i elastyczne. Natomiast z zewnątrz kokon jest pokryty bambusową poszewką, która świetnie chłonie wodę i zabezpiecza dziecko przed poceniem się. Ponadto tkanina bambusowa pochłania promieniowanie słoneczne, więc kokon jest doskonały na letnie spacery, czy piknik na trawie z maluszkiem. Bambus ma też właściwości antybakteryjne.

Kokony bambusowe są nieco droższe niż klasyczne bawełniane, ale są warte swojej ceny. Ich rozmiar jest uniwersalny i pasuje na każdego malucha od urodzenia do około szóstego – ósmego miesiąca życia. Najtaniej kokony kupimy w sklepach internetowych.