Należałem do klubu sportowego od kiedy pamiętam. Piłka nożna to było coś, do czego zostałem stworzony. Razem z chłopakami znaliśmy się od bardzo dawna, bo wszyscy należymy do tego klubu już od kilku lat,. Jesteśmy zaawansowaną grupą. Często bierzemy udział w meczach i ostatnio uderzyć mieliśmy w trójmiasto, bo tam organizowano mecz.

Dlaczego pomiar czasu jest taki ważny?

pomiar czasuDobrze, że organizacja zawodów zdecydowała się tak szybko, bo zawsze lepiej wiedzieć o zawodach z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy trzeba dużo ćwiczyć i przygotowywać się. Zastanawiałem się, jak działa organizacja zawodów w trójmieście, i czy wszystko dobrze nam załatwią z noclegiem itp. Biegamy, robimy pompki, robią nam najlepszej jakości pomiar czasu, i zapisują wszystko, by móc porównywać, czy są postępy. Dbają o to, byśmy byli w dobrej kondycji, mamy naprawdę świetnych trenerów. Zwracają uwagę na wszystko i nie pozwalają na jakiekolwiek niedociągnięcia. Współpraca z nimi zawsze motywuje, i mój pomiar czasu dzięki temu jest coraz to lepszy. Nie obijamy się też wtedy, gdy akurat nie mamy żadnych zawodów, bo nie można stracić dobrej kondycji. Naprawdę ciężko jest potem wrócić do dobrego stanu, gdy już zaczniemy spoczywać na laurach. Sportowcy nie mają takiego łatwego życia. Nie możemy na przykład pić sobie alkoholu ze znajomymi i oddawać się rozrywkom, bo liczy się ciężka praca. No ale ja nie narzekam, alkohol nie jest mi potrzebny, a moja kondycja jest teraz w szczytowej formie. Tak więc pojechaliśmy na mecz i rozgrywaliśmy go. Niestety, był remis, i obawialiśmy się, że już tak zostanie, co bardzo nas frapowało, bo to najgorsze, co może być na takim meczu.

No ale jednak, gdy pomiar czasu na zawodach już powoli zbliżał się ku końcowi, udało mi się jakoś odwrócić uwagę przeciwników i podać piłkę koledze. Ten wbił tak pięknego gola, że aż wszyscy zaczęli krzyczeć. I w ten sposób wygraliśmy i mogliśmy wrócić do domu jako zwycięzcy