Wielkimi krokami nadchodzi sezon letni, a więc musimy zadbać o nasz ogród. Każdy, kto posiada trawnik, zdaje sobie sprawę z tego, jaką katorgą jest codzienne podlewanie go. Tym gorzej, jeżeli mówimy o bardzo dużej przestrzeni. Dla wszystkich leniwych oraz wszystkich niemających zbyt wiele wolnego czasu, istnieje jednak rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować w system nawadniania?

systemy nawadniania mazowieckieRozwiązaniem naszego problemu, związanego z koniecznością częstego podlewania trawnika jest zainstalowanie systemu nawadniania. W tym zakresie mamy do wyboru dwie możliwości, dwa typy systemów. Pierwszym, najbardziej popularnym systemem jest nawadnianie zraszaczami. Są to chowające się lub przymocowane na stałe „sikawki”, które obracając się, równomiernie podlewają cały obszar trawnika. W zależności od wielkości trawnika, tyle zraszaczy trzeba będzie zamontować. Zraszacze różnią się między sobą również zasięgiem podlewania. Z kolei drugim funkcjonującym systemem nawadniania jest kroplowanie. Polega ono na tym, że pod trawnikiem montujemy siatkę rurek, które posiadają dziurki. Dzięki temu, otwierając jeden zawór, stopniowo podlewamy cały trawnik. Z pewnością, niezależnie od tego, którą możliwość wybierzemy, systemy nawadniania mazowieckie idealnie się sprawdzają. Jest to proste rozwiązanie, a pozwala nam na ogromny komfort i sporą oszczędność czasu i energii. Do tego założenie takiego systemu wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby nam się wydawać.

Specjaliści w zakresie projektowania systemów nawadniania z pewnością znajdą korzystne rozwiązanie dla naszego ogrodu. Każdy projekt przygotowywany jest bowiem indywidualnie, po dokonaniu odpowiednich pomiarów. Docenimy komfort, na jaki pozwala nam posiadanie w pełni zautomatyzowanego systemu nawadniania.