Początek wiosny to również przygotowania do rozpoczęcia sezonu grillowego. Z pewnością nikt z nas nie może się obyć bez przynajmniej kilku weekendów, spędzonych w gronie znajomych czy rodziny, na tarasie lub werandzie, zajadając pięknie wysmażoną karkówkę lub kiełbasę. Żeby ten plan się ziścił potrzebujemy jednak odpowiedniego sprzętu.

Wybieramy odpowiedniego grilla

weber grillJeśli chodzi o firmę, produkującą grille, to powinniśmy skupić się na tym, by nasz sprzęt był wykonany z solidnych, trwałych materiałów, tak by nie trzeba było wymieniać grilla każdego sezonu. W tym zakresie mogę polecić weber grill – jest to rzetelna firma z wieloletnim doświadczeniem. Oni o grillowaniu wiedzą absolutnie wszystko. Specjaliści, których spotkasz w sklepie, na pewno pomogą Ci dobrać grilla idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Przed wizytą u producenta musisz jednak odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie. Jakiego grilla potrzebujesz? Nie chodzi tu o parametry i sposób wykonania, ale o rodzaj sprzętu. Jeżeli lubisz klasyczne podejście i charakterystyczny zapach owędzenia, spowodowany spalaniem węgla, to koniecznie wybierz grill węglowy. Jeżeli masz nieco nowocześniejsze podejście i ponad wszystko cenisz sobie wygodę, to zastanów się nad wyborem grilla elektrycznego lub gazowego. Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie zanim przekroczysz próg sklepu – resztę zrobią za Ciebie specjaliści. Pamiętaj jednak, żeby nie oszczędzać. Za porządnego grilla trzeba trochę zapłacić, ale możesz mieć pewność, że będzie Ci służył przez długie lata.

Nie ma niczego przyjemniejszego niż letni wieczór w towarzystwie znajomych, przy piwie i smacznym, grillowym jedzeniu. To wszystko nie byłoby jednak możliwe albo przynajmniej byłoby niepełne, bez odpowiedniego sprzętu do grillowania.