Każdy, kto lubi jeździć na rowerze, zawsze zastanawia się jak podnieść komfort jazdy. Szczególnie w sytuacji, gdy często jeździmy na długie wyprawy, albo generalnie rzecz biorąc – spędzamy na jednośladzie więcej czasu, niż przeciętny, statystyczny cyklista.

Ergonomiczne siodełka do roweru

siodło roweroweW przypadku jednośladów bardzo ważny jest dobór siodełka. W rowerach ze średniej półki cenowej, raczej nie możemy na nie liczyć, ale zawsze możemy je dokupić. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem roweru jest siodło. Dba ono nie tylko zapewnienie nam komfortu, ale też poprawia ogólne wrażenie wizualne. Siodło rowerowe nie musi być miękkie i szerokie, by zapewniało wygodę. Dzisiejsze siodełka są bardzo minimalistycznie w swej formie i kształcie. Szczególnie w przypadku rowerów sportowych. Stawia się tu przede wszystkim na maksymalne i uniwersalne dopasowanie do kształtu ciała, tak by żadna jego część nie uciskała newralgicznych miejsc. Siodełka są też nieprzemakalne, w związku z czym nie chłoną wody, co w konsekwencji powodowałoby przegnicie materiału. Siodełka rowerowe są wykonane ze specjalnego materiału, przypominającego sztuczną skórę, jednak jest to mieszanka różnych, sprawdzonych tworzyw. Najlepszymi siodełkami rowerowymi są te amortyzowane, dzięki czemu odczuwalność drgań podczas jazdy po nierównościach, jest minimalizowana praktycznie do zera. To najwygodniejsze i najbardziej efektywne rozwiązanie, jednak też najdroższe. Ale w przypadku komfortu i zdrowia nie warto liczyć wydanych pieniędzy, gdyż jest to inwestycja.

Najlepiej kupić siodełko rowerowe od markowego producenta. Bez trudu zrobimy to w jednym ze sklepów online, aukcjach internetowych i u autoryzowanych przedstawicieli. Nasz rower ma szansę stać się zupełnie nowym pojazdem, gdy zainstalujemy w nim markowe siodło.