Każdy dobry fachowiec od dociepleń będzie w stanie powiedzieć nam, którędy z naszego domu ucieka najwięcej ciepła. W niektórych przypadkach można do tego celu wykorzystać kamerę termowizyjną, która pokaże nam wszelkie szczeliny, ale w innych wystarczy zwykła wiedza i doświadczenie w tej branży, aby zlokalizować takie miejsca.

Warto zastosować płytę PIR do docieplenia dachu

płyty pir dachoweMożna do nich zaliczyć przede wszystkim dach. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna tego zjawiska jest łatwa do wytłumaczenia. Dzieje się tak bowiem dlatego, że ciepło ma tendencję do wznoszenia się do góry. Ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość od zimnego, dlatego naturalnie unosi się ponad nie. W naszych domach nie jest inaczej, dlatego musimy przede wszystkim zadbać o to, aby w odpowiedni sposób ogrzać nasze mieszkania. Pozwoli nam na to izolacja termiczna, na którą się zdecydujemy. Sprawi ona, że ogrzewanie naszego mieszkania stanie się znacznie bardziej efektywne, a mniej kosztowne. Jeśli chcemy wybrać płyty PIR dachowe to powinniśmy udać się do lokalnej hurtowni budowlanej i poprosić o przedstawienie oferty. Zapoznawszy się z nią, warto skonsultować ofertę też z praktykami, którzy zajmują się wykonywaniem takich dociepleń, jeśli nie robimy tego samodzielnie. W przeciwnym razie na pewno będziemy wiedzieli, jaką grubość wybrać. Takie płyty sprawdzają się dobrze na płaskich dachach w różnych budynkach.

Zainteresowanie takimi płytami sprawia, że hurtownie coraz częściej posiadają je na swoim stanie. Składają się one ze specjalistycznej twardej piany, która jest bardzo wytrzymała. Dzięki temu, że jest skondensowana do postaci płyty, można ją łatwo zamontować w różnych miejscach. Jej docięcie też nie stanowi żadnego problemu dla fachowców, którzy wiedzą, jak się tym zająć.