Wybór grzejników do łazienki nie jest prostą i łatwą sprawą. Grzejniki, które tam umieścimy, na pewno powinny spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim grzejnik nie powinien zajmować wiele miejsca.

Grzejniki konwektorowe są dobre

grzejniki konwektoroweŁazienki zazwyczaj nie są zbyt duże, dlatego dodatkowy element w postaci grzejnika może zabrać nieco potrzebnej przestrzeni. Musimy walczyć o każdy centymetr przestrzeni, dlatego zazwyczaj, by nie zabierać miejsca, grzejniki łazienkowe umieszcza się wyżej, a nie standardowo nisko jak grzejniki pokojowe. Grzejniki w tym miejscu świetnie sprawdzają się także w roli wieszaków na ręczniki, na których mogą sobie swobodnie schnąć. Niekiedy jednak mała przestrzeń nie pozwala na umieszczenie takiej ilości grzejnika, jakbyśmy chcieli, dlatego w łazience wciąż odczuwamy chłód. Czy jest jakiś sposób, jeśli w łazience jest wciąż zbyt chłodno? Okazuje się, że tak. Jest możliwe, by solidne grzejniki konwektorowe umieszczać także i w łazience. Niektórzy zapewne zapytają jak, skoro o grzejnik elektryczny i stawianie go nieopodal wody byłoby szalenie niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Istnieje taki typ grzejników konwektorowych, które są przystosowane do takich pomieszczeń jak łazienka. Posiadają one specjalne zabezpieczenia przed wodą, tak by mogły być ustawione w łazience – tak zwane konwektory brygoszczelne. Przed umieszczeniem elektrycznego grzejnika w łazience, warto jednak upewnić się, że nasz grzejnik posiada tego typu zabezpieczenie oraz rzetelnie sprawdzić, w jakiej odległości powinniśmy postawić nasz grzejnik konwektorowy od źródła wody – wanny, prysznica czy umywalki. Wszystkie te informacje powinny być zamieszczone w instrukcji obsługi.

Są to niezbędne procedury w przypadku chęci ustawienia grzejnika w łazience. Jeśli tego nie zrobimy, możemy sobie zaszkodzić.