Każdy telefon może mieć inaczej zamontowaną szybkę. Wiadomo, że producenci starają się robić jak najmocniejsze szybki, które nie będą się niszczyć przy jednorazowym upadku. W przypadku Iphone 6s wymiana musi zostać przeprowadzona przez doświadczonego serwisanta. Chodzi o to, że ten telefon ma klejony wyświetlacz. Co za tym idzie, trzeba bardzo ostrożnie oderwać szybkę od telefonu.

Wymiana szybki klejonej

wymiana szybki iphone 6sAby wymienić szybkę najważniejsze jest w tym przypadku jej zdjęcie. Trzeba to robić w taki sposób, aby nie zniszczyć całego wyświetlacza oraz matrycy. Wymiana szybki Iphone 6s wymaga użycia specjalnej żyłki, która jest pod lekkim napięciem. Dzięki temu jest ciepła. Wpuszcza się ją pomiędzy szybkę, a matrycę i powoli przeciąga. W ten sposób lekko rozgrzany klej zaczyna puszczać. można oddzielić szybkę od telefonu i zacząć usuwanie warstwy kleju. To akurat robi się za pomocą zwykłej benzyny ekstrakcyjnej. Kiedy to zostanie już zrobione, nakłada się nową warstwę kleju oraz lekko kładzie szybkę na telefon. Następnie dociska się ją od dołu do góry, aby wypuścić całe powietrze, jakie uzbierało się pod szybką. To najskuteczniejszy sposób, by móc korzystać z wyświetlacza Iphone bez narzekania, że widzimy na nim plamy spowodowane tym, że pod szybką znajduje się powietrze. Dobry specjalista jest w stanie wymienić szybkę w ciągu pół godziny, jeśli ma wszystkie potrzebne rzeczy.

Wymiana szybki to zadanie dla kogoś, kto się na tym zna. Inaczej jest ze szkłem hartowanym, ponieważ do tego nie trzeba szczególnej wiedzy. Można to zrobić w każdym salonie. Szybki klejone mają zaletę. O wiele trudniej jest sprawić, że będą pęknięte, co zasadniczo jest zupełnie normalne, gdyż inaczej rozkłada się napięcie powierzchniowe na tak przymocowanym szkle.