Mieszkańców osiedli i bloków często spotyka widok nieproszonych gości na balkonie. Są hałaśliwi, często przesiadują i zostawiają po sobie niezbyt przyjemne ślady. Chodzi o gołębie. Jak w bezpieczny dla wszystkich sposób wygonić je ze swojego balkonu i sprawić, że więcej już Cię nie odwiedzą?

Siatka balkonowa na gołębie czy odstraszacze – co sprawdzi się bardziej?

trwała siatka balkonowa na gołębieGołębie możemy spotkać w wielu miejscach, ale to często właśnie przesiadujące na barierce balkonu możemy zobaczyć najczęściej. Obserwują wszystko uważnie, często hałasują, kręcą się i przeszkadzają, a na koniec zostawiają po sobie niezbyt miły ślad w postaci odchodów. Istnieje wiele sposobów, by móc się z nimi pożegnać, ale nie wszystkie jednak są bezpieczne czy sprawdzone. Najlepiej nie próbować rozwiązać tego na własną rękę, gdyż może to przynieść odwrotne efekty od oczekiwanych. Ciekawą propozycją może okazać się trwała siatka balkonowa na gołębie. Mało dostrzegana przez innych, solidna i bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, powinna sprawdzić się idealnie. Dzięki niej gołębie nie wlecą na nasz balkon i nie będą więcej przeszkadzać. Wiele osób obawia się, że siatka zasłoni widok z okna i będzie nieatrakcyjnym elementem balkonu. Specjalistyczne siatki jednak są tak skonstruowane, by nie sprawiać problemu i nie psuć wyglądu balkonu. Pamiętać musimy, że dzięki temu zyskujemy czysty i zadbany balkon bez dodatkowych gości. Innymi sposobami są kolce, odstraszacze dźwiękowe i sztuczne makiety ptaków, jednak one nie zagwarantują tego, że gołębie całkowicie zrezygnują z pobytu na balkonie.

Choć gołębie to niegroźne ptaki, to jednak potrafią przeszkadzać. Żeby łatwo i szybko móc się z nimi pożegnać, warto wybierać bezpieczne i skuteczne sposoby. Siatka na gołębie na pewno pomoże, jeśli jednak nie mamy możliwości jej założenia, warto próbować innych sposobów, aby nasz balkon był znowu tylko dostępny dla nas.