Grawerowanie jest metodą, która polega na wypalaniu liter na wierzchniej warstwie powierzchni za pomocą specjalnego lasera. Tak wykonywane napisy tworzą elegancki wytwór, który nadaje się zarówno na długotrwałą pamiątkę czy dyplom, jak i na plakietkę na drzwiach gabinetu.

Cechy tabliczek grawerowanych

tabliczki grawerowaneTabliczki, które powstają wskutek grawerowania, cechują się dużą solidnością i trwałością. Najczęściej wykonywane są w stali nierdzewnej, chociaż popularne rozwiązanie stanowią również laminaty i aluminium. Grawerowanie wykonuje się specjalnie przeznaczonym do tego laserem, który pozwala na tworzenie bardzo drobnych i precyzyjnych kształtów. Wypalane w powierzchni litery odsłaniają drugą, wewnętrzną warstwę, która różni się kolorem od górnej, tworząc tym samym kontrast poprawiający widoczność napisu. Tabliczki grawerowane są bardzo trwałym produktem, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych. Rdza, śniedź oraz patyna to zjawiska, które nie są w stanie zagrozić tak tworzonym akcesoriom. Ich zastosowanie jest bardzo duże i pozwala na tworzenie wyjątkowych pamiątek. Do najpopularniejszych tabliczek grawerowanych zalicza się te, które przybierają formę dyplomów, nagród oraz plakietek na drzwi. Napisy na takich powierzchniach można wypalać również na maszynach przemysłowych. Ilość dostępnych materiałów i kolorów wykonania sprawia, że możemy wybrać produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Dobrze wykonana tablica grawerowana może być niezwykłą ozdobą, która posłuży wiele lat. Ze względu na swoją odporność na działania z zewnątrz doskonale sprawdzi się wewnątrz budynku, jak i za jego murami. Tworzone produkty mogą być wykonane na różnych powierzchniach i ciekawych barwach, w zależności od naszych upodobań.