Większości z nas określenie terapii małżeńskiej lub tej przeznaczonej dla par kojarzy się głównie z psychoterapią zarezerwowaną dla osób będących w długoletnim małżeństwie najczęściej też posiadających dzieci, wspólny dom i kredyt. Tymczasem prawda jest taka, że na tego typu psychoterapię możemy umówić się bez względu na długość stażu naszego związku.

Jak uratować związek?

efektywna psychoterapia par w poznaniuGdy pojawia się poważny kryzys w związku, a my nie potrafimy się dogadać z naszą drugą połówką to najczęściej wówczas, albo wspólnie, albo jedna ze stron podejmuje decyzję o rozstaniu. Sytuacja bowiem wydaje nam się patowa, a taka forma jej rozwiązania jedynym logicznym i możliwym do zrealizowania rozwiązaniem problemu zwłaszcza, gdy główna przyczyna kryzysu rzutuje na całą resztę sprawiając, że z czasem zaczynamy się kłócić o byle głupoty napędzani żalem i złością oraz bezradnością wynikającą z powstałego kryzysu. Tymczasem można temu zaradzić i uratować związek niezależnie od tego, jak długo on trwa, a pomoże nam w tym efektywna psychoterapia par W Poznaniu bez problemu trafimy na psychoterapeutę, który specjalizuje się w takiej formie terapii. Warto zatem zaproponować to wyjście drugiej osobie i jeżeli tylko obie strony wciąż chcą pracować nad związkiem i zażegnać problemy terapia z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty, które mogą solidnie zaowocować tak dziś, jak i na przyszłość.

Podczas terapii uczymy się spojrzenia na zaistniały problem oczami drugiej osoby, a co za tym idzie zaczynamy lepiej rozumieć zarówno ją, jak i samych siebie. To z kolei sprawia, że jeszcze bardziej zbliżamy się do siebie, więc taka terapia może nie tylko rozwiązać problem, ale scementować nasz związek i uczynić go silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Ucząc się na terapii nowego sposobu rozwiązywania problemów w przyszłości też łatwiej będzie nam się dogadać.