Turbosprężarka to jeden z elementów usprawniających działanie silnika spalinowego. Dzięki niej możemy uzyskać większą moc silnika bez zwiększania jego pojemności. Sama budowa turbiny nie jest zbyt skomplikowana, jednak jeśli chodzi o jej naprawę, nie jest już tak łatwo. Dlatego lepiej zlecić to profesjonalnej firmie.

Prawidłowa regeneracja turbosprężarki

naprawa turbosprężarekJeśli chcemy, aby cały proces regeneracyjny przebiegał prawidłowo, musimy być wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Naprawa turbosprężarek zaczyna się od rozłożenia całej turbosprężarki na części pierwsze. Następnie obudowa jest poddawana piaskowaniu w celu usunięcia zabrudzeń. Natomiast wszystkie części wewnętrzne tego urządzenia powinny zostać wyczyszczone w pralce ultradźwiękowej, dzięki temu całe zabrudzenie zostaje usunięte bez uszkodzenia jakiegokolwiek elementu. Jeśli wszystko jest już czyste, możemy przystąpić do zdiagnozowania usterki. Kolejnym krokiem jest wymiana zużytych części na nowe. Tutaj zdania są podzielone, niektórzy uważają, że wystarczy wymienić tylko mocno zużyte elementy, a inni, że wszystkie. Ciężko osądzić, która strona ma rację. Jeśli wszystko, co potrzebne zostało wymienione na dobrej jakości nowe części, możemy przystąpić do składania turbosprężarki, oczywiście na nowych uszczelkach. Tak przygotowana turbina jest gotowa do ponownego montażu, powinna posłużyć nam na kolejne kilkaset tysięcy przejechanych kilometrów.

Koszt pełnej regeneracji to około ośmiuset złotych w tym same części to kwota w granicach pięciuset złotych. Cena jest uwarunkowana tym, jak duże zniszczenia powstały w naszej turbosprężarce. Nie jest to mała kwota, ale w parze z ceną idzie wysoka jakość. Montując tak naprawioną turbinę, jesteśmy pewni co do jej sprawności, możemy śmiało poruszać się naszym autem.