Na świecie istnieje od groma gatunków muzycznych, w związku z czym ludzie na całym świecie słuchają na prawdę przeróżnych utworów. Zależy to od tego kto jaki ma gust, jak i od tego gdzie i z kim się kto wychował. A czy ktoś zastanawiał się dlaczego akurat takich utworów słucha się w poszczególnych etapach naszego życia, jak muzyka wpływa na nasze emocje? Jak to działa?

Muzyka rockowa, wpływ na człowieka?

muzyka rockowa do prezentacjiNa początku chciałbym zaznaczyć iż nie jest to sposób przekonania do jakiegokolwiek rodzaju muzyki, ale tylko zaznaczenie jak według mnie ta muzyka wpływa na mnie samego. Na początku chciałbym się skupić na tym co czuję podczas słuchania tej muzyki oraz to w jaki sposób naukowo udowodniono iż akurat taka muzyka coś w nas zmienia. Badania wykazały że osoby, które słuchają muzyki rockowej na co dzień, są osobami, które charakteryzują się kunsztem przy wybieraniu utworów muzycznych, ja nie mówię że osoby nie słuchające takiej muzyki kunsztu nie mają tylko na swoim przykładzie mogę stwierdzić iż uważam muzykę rockową jako coś co w jakiś sposób wpływa na to kim jesteśmy. Gdyż zdecydowanie wpływa ona na to w jaki sposób postrzegamy świat. Zdecydowanie muzyka rockowa w pracy wpływa na działanie naszego mózgu przez co zwiększa się aktywność poszczególnych płatów naszego mózgu, w związku z czym zwiększa się np. koncentracja w danym momencie, lub nasza wyobraźnia co jest istotnym elementem w procesie nauki. Słyszałem również o tym że muzyka rockowa do prezentacji wykorzystana wpływa na to w jaki sposób daną prezentację odbieramy. Zdecydowanie mogę się z tym zgodzić gdyż, wiem że poprzez wpływ na to jak się czujemy, na pewno można przełożyć to jak informację odbieramy oraz czy chcemy je przyswoić. Dlatego muzyka rockowa do prezentacji wykorzystana może wpłynąć na to jak poszczególne osoby odbiorą dany temat, który jest zaprezentowany.

W tym krótkim artykule chciałem tylko zaznaczyć co rozumiem poprzez stosowanie różnego rodzaju gatunków muzyki w poszczególnych etapach naszego życia. Na swoim przykładzie mogę potwierdzić że muzyka rockowa wpływa na to jak się czuję oraz to jakie mam podejście do życia, dlatego jeśli kogoś zainteresował ten temat, proszę się w niego wgłębić, a na pewno coś z niego wyniesiemy.