Produkty, zawierające czysty kannabidiol (CBD), cieszą się bardzo dużą popularnością i nie jest to przypadek czy też kwestia dobrej promocji, lecz zasługa faktu, że ta substancja czynne ma, udowodnione badaniami naukowymi, działanie prozdrowotne.

Stosowanie serum konopnego

polecane serum konopneJak dowodzą wyżej wspomniane badania, ten kannabinoid, wykazuje działanie antynowotworowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne, jak również przeciwgrzybicze, co pozwala na zastosowanie go w terapiach wielu chorób, jak również w produktach do, szeroko rozumianej, pielęgnacji. Oczywiście, bez znaczenia z jakim produktem CBD mamy do czynienia, należy podkreślić, że mamy do czynienia z ekstraktem z konopi siewnych (sativa), czyli odmian całkowicie legalnych, wolnych od THC. Warto również dodać, że kannabidiol to bardzo mocny przeciwutleniacz, który oczyszcza z toksyn, jak też eliminuje wolne rodniki, będące odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry. Jeżeli natomiast idzie o produkt do pielęgnacji, jaki cieszy się największym uznaniem to bez wątpienia jest nim polecane serum konopne. Ten wyrób działa bowiem na poziomie komórkowym, przyczyniając się do intensywnego i długotrwałego nawilżenia skóry, jak też łagodzi podrażnienia oraz chroni skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UV. Jeśli natomiast chodzi o ceny tego produktu, są one bardzo zróżnicowane, gdyż zależą od stężenia procentowego CBD, zawartości innych składników wspomagających, jak też renomy producenta.

Wyroby konopne, służące, szeroko rozumianej, pielęgnacji są stosowane, nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn. Wszak każdy jest pod wrażeniem ich działania, a serum może służyć nie tylko do codziennej pielęgnacji twarzy oraz szyi, ale może być stosowane w celu regeneracji skóry, np. po goleniu.